23.07.2020, 14:42 Wersja do druku

Polskie Radio. Premiera spektaklu „Morze w czasach zarazy” w Trójce

Scena Teatralna Trójki zaprasza w niedzielę 26 lipca na premierę „popandemicznego” słuchowiska, łączącego w sobie wątki kaszubskie, pokoleniowe, tożsamościowe i ekologiczne. W obsadzie „Morza w czasach zarazy” autorstwa Wojciecha Fułka znaleźli się m.in. Maria Seweryn, Andrzej Żak i Magda Żulińska. Emisja o godz. 20.05.

fot. Katarzyna Goleniewska/ Polskie Radio

Autorem scenariusza jest sopocki poeta Wojciech Fułek, spektakl wyreżyserował Romuald Wicza-Pokojski, a gospodynią sceny była dziennikarka Trójki Barbara Marcinik. W tym radiowym spektaklu zagrali Maria Seweryn, Andrzej Żak i Magdalena Żulińska. Usłyszeć w nim będzie można również Krzysztofa Gordona i – grającego w języku kaszubskim – Tomasza Fopkę. Reżyserem dźwięku był Andrzej Brzoska, a muzycznie spektakl zilustrował Kacper Fułek. 

Spektakl, zagrany w przestrzeniach wejherowskiego pałacu i parku, zrealizowany został przy współudziale Radia Gdańsk – dźwięk rejestrowali inżynier Andrzej Dubas i Marek Iwanowski, a fragmenty tekstu na język kaszubski przetłumaczyła dziennikarka Tatiana Slowi. 

Wojciech Fułek – „Morze w czasach zarazy”; reż. Romuald Wicza-Pokojski; występują: Maria Seweryn, Krzysztof Gordon, Andrzej Żak, Magda Żulińska – nagrania dokonano w Wejherowie 11 lipca br. 

Emisja w niedzielę 26 lipca o godz. 20.05. 

Źródło:

Materiał nadesłany

Tematy w toku