EN

3.07.2021, 20:21 Wersja do druku

Podlaskie. Rozpoczął się 28. Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża

Inne aktualności

Kilkanaście koncertów o różnej tematyce w kilku miejscowościach i różnych miejscach złoży się na 28. Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. W sobotę po południu koncert inauguracyjny odbył się w Drozdowie przed Muzeum Przyrody-Dwór Lutosławskich.

Coroczna impreza jest jednym z większych letnich wydarzeń kulturalnych na Ziemi Łomżyńskiej - to prezentacja muzyki klasycznej, operowej, operetkowej. W 2020 r. z powodu pandemii miała ograniczony charakter - kilka koncertów odbyło się online. Obecny festiwal to koncerty dla publiczności, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

W niedzielę 4 lipca festiwalowi artyści będą śpiewać w kościołach w Jedwabnem, Stawiskach i w kościele Krzyża Świętego w Łomży. Wykonają dzieła oratoryjne, oratoryjno-kantatowe - nie zabraknie muzyki organowej, arii i duetów z najbardziej znanych oper, operetek i musicali na świecie.

Na 5 lipca zaplanowano projekcję dokumentalnego filmu pt. "Pavarotti" w kinie Millenium w Łomży.

7 lipca w łomżyńskiej katedrze odbędzie się koncert muzyki organowej i akordeonowej "Taniec instrumentów", a 9 lipca w Hali Kultury w Łomży - koncert "Pod cieniem czereśni" poświęcony motywom żydowskim w muzyce świata.

10 lipca natomiast w auli wielkiej Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zaprezentowane zostanie komediowe widowisko muzyczne "Brunetki, blondynki, czyli tenor w opałach".

Aż pięć koncertów zaplanowano na 11 lipca, ostatni dzień festiwalu. Artyści śpiewać będą w kościołach: w Dąbrówce Kościelnej, Łapach (pw. Św. Krzyża i pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła) oraz w Łomży (pw. Krzyża Świętego). Wydarzenie zakończy po południu tego dnia koncert "Wielka Gala w Pałacu" w Drozdowie.

Festiwal zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży (placówka kultury powiatu łomżyńskiego). Jest dofinansowany przez ministerstwo kultury, wspiera go także samorząd województwa podlaskiego, powiaty łomżyński i białostocki oraz miasto Łomża, sponsorzy prywatni.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne