EN
14.02.2022, 10:42 Wersja do druku

Opole. Walentynki w mieście. Gdzie się wybrać na randkę?

Inne aktualności

Gdzie się wybrać na randkę w święto zakochanych? A może nieszablonowo spędzić ten wieczór? Sprawdzamy, co z okazji walentynek dzieje się w mieście. Pisze Anna Wojtasik w „Gazecie Wyborczej - Opole”.

Walentynki w Teatrze Kochanowskiego

– W ten dzień chcemy pomyśleć o zakochanych, ale także o dzieciach. Nasze walentynki będą się składać z dwóch części. Pierwsza z nich będzie dla dzieci. Najmłodszym zaprezentujemy czytanie performatywne tekstu Kristo Šagora „Kocham Cię", który przetłumaczyła z języka niemieckiego Iwona Nowacka. To tekst, w których dwójka bohaterów rozmawia o różnych aspektach miłości, a także czym różni się miłość od przyjaźni. Będzie to ich ostatnie spotkanie, ponieważ z końcem wakacji ich drogi się rozejdą i każde z nich pójdzie do innej szkoły, więc będzie to dla nich bardzo ważna rozmowa. Autor, używając niezwykłej wrażliwości i posługując się językiem dla dzieci, zaprasza je do chwili refleksji nad tematem miłości i relacji międzyludzkich. Jest to czytanie dla dzieci 10+, zapraszamy także z rodzicami – informuje Sandra Lewandowska, pedagożka teatru.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Walentynki w Opolu. Gdzie się wybrać na randkę?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Anna Wojtasik

Data publikacji oryginału:

13.02.2022 12:53