EN

7.10.2020, 13:56 Wersja do druku

Opole. Po co nam filozofia? Dowiesz się w teatrze

Inne aktualności

Teatr Kochanowskiego zaprasza w sobotę, 10 października, na pierwszy Teatralny Poranek Filozoficzny. Nowy cykl edukacyjny Kochanowskiego adresowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat - pisze Iwona Kłopcka w Nowej Trybunie Opolskiej.

- Rozpoczynamy cykl spotkań rozbudzających otwartość, ciekawość otaczającego świata i wrażliwość. Zachęcimy dzieci do samodzielnego myślenia i dyskusji. Damy im możliwość zadawania pytań oraz poznawania nowych pojęć - mówi Beata Marcinowicz, specjalista do spraw promocji w Teatrze Kochanowskiego.

Cykl spotkań filozoficznych dla najmłodszych dzieci połączony będzie z formami teatralnymi. Zajęcia składają się z prezentacji fragmentów tekstów literackich, dyskusji i zadań opartych na metodach teatralnych, pedagogice teatru, a także metodzie dociekań filozoficznych.

W ramach cyklu omówione zostaną różne tematy: czym jest filozofia, po co filozofujemy, czym jest piękno, co to znaczy być dobrym, jak być szczęśliwym człowiekiem, jak odnaleźć się w świecie emocji, jak dbać o planetę, gdzie są granice wolności, dlaczego podróżujemy. Będzie też mowa o wielokulturowości.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowa Trybuna Opolska nr 235

Źródło:

Po co nam filozofia? Dowiesz się w teatrze

Wątki tematyczne