EN

26.10.2020, 10:33 Wersja do druku

Tarnów Opolski. Konfrontacje teatralne po niemiecku

Inne aktualności

IX Konfrontacje Teatralne w języku niemieckim odbyły się w piątek w GOK-u w Tarnowie Op. Wzięło w nimudział 7 szkół. Organizatorem było Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae.

Każda ze szkół przygotowała autorski spektakl. Ich tematem przewodnim była książka dla dzieci Edith Schreiber-Wicke pt. „Als die Raben noch bunt waren" (Kiedy kruki jeszcze były kolorowe).

- Opowiada ona o tym - mówi Barbara Loch ze Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae - że kiedyś kruki miały różnokolorowe pióra, aż na ziemię, a dokładnie na kruki, spadł czarny deszcz. Wszystkie zmieniły kolor upierzenia oprócz jednego, który pozostał kolorowy, bo w tym czasie poleciał na urlop. Kruk wraca i okazuje się inny niż wszyscy. I o tym jest ten tekst, że trudno jest żyć każdemu, kto jest inny i kto zostaje odrzucony.

Uczniowie z Gosławic i z Solami udostępnią nagrania swoich spektakli, bo nie byli osobiście obecni. Na scenie w Tarnowie Opolskim wystąpili młodzi aktorzy ze szkół w Kątach Opolskich, Koźlu-Rogach, Opolu Malinie, Prószkowie i Raszowej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Konfrontacje teatralne po niemiecku, czyli jak trudno być innym

Źródło:

Nowa Trybuna Opolska Nr 251

Wątki tematyczne