EN

20.04.2021, 08:36 Wersja do druku

Opole. Finisz remontu w Teatrze Kochanowskiego. Kiedy ruszą Opolskie Konfrontacje Teatralne?

Inne aktualności

Prace remontowe w teatrze trwają, ale mają się już ku końcowi. 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne przesunięto na jesień. Widzowie czekają na poluzowanie obostrzeń związanych z pandemią.

Przed weekendem rząd zdecydował o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia, zezwalając m.in. na sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami. W przypadku kultury wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki. Z tego powodu w Teatrze Kochanowskiego przekładane są zaplanowane wcześniej spektakle.

Na początku kwietnia miała się odbyć opolska premiera spektaklu "Testosteron" (koprodukcja z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego). Widzowie czekają też na pokaz spektaklu "Amator 2020" w reżyserii Norberta Rakowskiego. – Mimo żalu związanego z koniecznością ponownego przesunięcia premiery wykorzystaliśmy czas zamknięcia teatrów na ostatnie szlify. Spektakl zaprezentujemy w najbliższym możliwym terminie – poinformował teatr.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Finisz remontu w Teatrze Kochanowskiego. Kiedy ruszą Opolskie Konfrontacje Teatralne?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne