EN

18.10.2021, 08:15 Wersja do druku

Opole. Nowy sezon w Teatrze Kochanowskiego. Na scenie m.in. 'Ziemia Obiecana' i 'Biesy'

Inne aktualności

"Chcemy, by Kochanowski był miejscem wspólnych poszukiwań, wolnym od doraźnej polityki, otwartym na rozwój artystyczny, otwartym na współpracę z ośrodkami w Polsce i poza jej granicami" - przekonuje zespół teatralny. Jaki scenariusz przygotowano na bieżący sezon artystyczny?

W nowym sezonie teatr proponuje inscenizacje klasycznych tekstów literatury polskiej i światowej. Na początku 2022 roku, na dużej scenie zobaczymy spektakl w reżyserii Piotra Ratajczaka, na podstawie powieści Stanisława Reymonta „Ziemia obiecana". Wiosną z kolei swoją premierę będzie miało przedstawienie o roboczym tytule „Biesy. Los Endemoniados" w reżyserii Marcina Wierzchowskiego, inspirowane „Biesami" Fiodora Dostojewskiego.

- Nie zabraknie też spektakli na podstawie tekstów współczesnych, które na scenach Kochanowskiego będą miały swoje sceniczne prapremiery. Już w grudniu odbędzie się premiera sztuki Iwana Wyrypajewa „Badania ściśle tajne" w reżyserii Norberta Rakowskiego, a sezon zwieńczy prapremierowa „Historia miłosna" autorstwa Alexis Michalik w reżyserii Wojciecha Malajkata - informuje Beata Marcinowicz z Teatru Kochanowskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowy sezon w Teatrze Kochanowskiego. Na scenie m.in. 'Ziemia Obiecana' i 'Biesy'

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne