EN

3.02.2022, 08:34 Wersja do druku

Opole. Aktorzy Teatru Lalek na kwarantannie. Spektakle odwołane

Inne aktualności

W związku z kwarantanną trzech aktorów najbliższe spektakle w opolskich "Lalkach" zostały odwołane. Teatr jednak nie planuje dłuższej przerwy, a premiery, które miały się odbyć w lutym, wydają się niezagrożone.

– Zrezygnowaliśmy z najbliższych spektakli ze względu na bezpieczeństwo. Widzimy, że jest coraz więcej zakażeń. Ponadto kilku naszych aktorów przebywa na kwarantannie, więc spektakle „Psiakość" nie mogą się odbyć. Musimy być rozsądni i nie chcemy narażać naszych widzów i pracowników – informuje Magdalena Starczewska, specjalistka ds. marketingu i kreowania wizerunku opolskiego Teatru Lalki i Aktora.="#anchorlink">

Bilety na spektakle nie przepadną

Wszystkie bilety na odwołane spektakle zostały wyprzedane. – Każdy z widzów został już poinformowany o tym telefonicznie i otrzyma zwrot pieniędzy. Spektakle zostały odwołane od 4 do 8 lutego – wyjaśnia Magdalena Starczewska.

Teatr na dobre działalność po długiej przerwie spowodowanej pandemią rozpoczął we wrześniu. Zainteresowanie widzów jest ogromne, i zdarzało się, że z powodu kwarantanny jednego aktora jakiś spektakl musiał być odwołany. – Ale ostatnio też zdarzyło się nam, że duża grupa szkolna, która miała przyjść do nas na spektakl, w ostatniej chwili odwołała swoje przybycie, także z powodu kwarantanny – opowiada Magdalena Starczewska.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Koronawirus. Aktorzy Teatru Lalek na kwarantannie. Spektakle odwołane

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Anna Wojtasik

Wątki tematyczne