Inne aktualności
-
Toruń. Werdykt Jury 30. MFT Kontakt
05.06.2026 23:12
- Częstochowa. Teatr im. Adama Mickiewicza wystawi „Don Kichota” 03.06.2026 19:27
- Kraków. 25. Wielka Parada Smoków z teatralno-muzycznym widowiskiem na Wiśle 03.06.2026 16:10
- Wrocław. Pokazy spektaklu „Nikt (nie) spotyka Nikogo” w Instytucie Grotowskiego 03.06.2026 16:07
- Kraków. Fundacja „Mimo Wszystko” zapowiada koncert finałowy 18. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki 03.06.2026 15:59
-
Bielsko-Biała. V edycja Festiwalu Monodramów Kobiecych
03.06.2026 15:28
- Gdańsk. Teatr Wybrzeże na festiwalach w Warszawie i Sosnowcu 03.06.2026 15:11
- Warszawa. Taniec w plenerze! Czerwiec w Pawilonie tańca i innych sztuk performatywnych 03.06.2026 14:41
-
Poznań. Premiera „Arabeli" Maliny Prześlugi w Teatrze Animacji
03.06.2026 14:04
- Gdańsk. Ukazała się książka „Roman Polański Nie biec! Iść! Ryszard Polański Listy do syna” 03.06.2026 13:49
-
Warszawa. Ogólnopolski konkurs dramatopisarski w Teatrze Współczesnym
03.06.2026 13:44
- Katowice. Trzy koncerty na zakończenie 81. sezonu artystycznego Filharmonii Śląskiej 03.06.2026 13:35
- Łódź. Malcolm i Stomil kontra rzeczywistość. Wkrótce premiera w Teatrze Nowym 03.06.2026 13:15
- Łódź. „Panny z Wilka” na Żubardzkiej 03.06.2026 12:14
W związku z kwarantanną trzech aktorów najbliższe spektakle w opolskich "Lalkach" zostały odwołane. Teatr jednak nie planuje dłuższej przerwy, a premiery, które miały się odbyć w lutym, wydają się niezagrożone.
– Zrezygnowaliśmy z najbliższych spektakli ze względu na bezpieczeństwo. Widzimy, że jest coraz więcej zakażeń. Ponadto kilku naszych aktorów przebywa na kwarantannie, więc spektakle „Psiakość" nie mogą się odbyć. Musimy być rozsądni i nie chcemy narażać naszych widzów i pracowników – informuje Magdalena Starczewska, specjalistka ds. marketingu i kreowania wizerunku opolskiego
Bilety na spektakle nie przepadną
Wszystkie bilety na odwołane spektakle zostały wyprzedane. – Każdy z widzów został już poinformowany o tym telefonicznie i otrzyma zwrot pieniędzy. Spektakle zostały odwołane od 4 do 8 lutego – wyjaśnia Magdalena Starczewska.
Teatr na dobre działalność po długiej przerwie spowodowanej pandemią rozpoczął we wrześniu. Zainteresowanie widzów jest ogromne, i zdarzało się, że z powodu kwarantanny jednego aktora jakiś spektakl musiał być odwołany. – Ale ostatnio też zdarzyło się nam, że duża grupa szkolna, która miała przyjść do nas na spektakl, w ostatniej chwili odwołała swoje przybycie, także z powodu kwarantanny – opowiada Magdalena Starczewska.