EN

26.01.2022, 08:29 Wersja do druku

Opole. Grupa twórcza "Pralnia" Teatru Kochanowskiego. Zgłoszenia

Inne aktualności

- Na przesłuchanie może przyjść każdy mieszkaniec Opola, któremu marzy się być częścią teatru - mówi opowiada Justyna Oleksy, twórczyni grupy "Pralnia".

Grupa twórcza „Pralnia" będzie tworzona we współpracy Teatru Jana Kochanowskiego z Muzeum Śląska Opolskiego.="#anchorlink">

- Jest to eksperyment teatralno-muzealny, w wyniku którego teatr schodzi ze sceny i będzie tworzył spektakle, sztukę i performatywne oprowadzania po Muzeum Śląska Opolskiego. Będzie to połączenie praktyk teatralnych z przestrzeniami muzealnymi. Chcemy performatywnie podejść do dzieł sztuki, obrazów i rzeźb. Sprawdzić, czy można zaśpiewać rzeźbę i zatańczyć obraz - opowiada Justyna Oleksy.

Pralnia będzie łączyć pokolenia

- Zależy mi, aby grupa składała się ze wszystkich grup wiekowych, zapraszamy młodzież, dorosłych i seniorów. Wszyscy, którym bliskie są sztuki teatru i sztuki plastyczne, na pewno się u nas odnajdą – zapewnia Oleksy.

Grupa nie chce zamykać się tylko do działalności w teatrze i muzeum. - Z czasem wyjdziemy w Opole, poszukamy obiektów sztuki i poszukamy przestrzeni, gdzie będziemy mogli zorganizować jakiś happening – zapowiada Sandra Oleksy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Grupa twórcza "Pralnia" Teatru Kochanowskiego. Zgłosić się może każdy powyżej 16. roku życia

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Anna Wojtasik