EN

26.11.2020, 08:47 Wersja do druku

Olsztyn. Grzegorz Gromek czyta fragmenty utworów Tyrmanda i Schulza

Inne aktualności

"Schulz, Tyrmand, interpretacje" to projekt stworzony przez Teatr Nowy w Olsztynie i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie.

– Szóstego grudnia ujrzy światło dzienne pierwsza część projektu „Schulz, Tyrmand, interpretacje” – informuje Weronika Chworak z impresariatu Teatru Nowego w Olsztynie.

– Na początek „Dziennik 1954” Leopolda Tyrmanda. Jeszcze w tym roku będą także zaprezentowane „Sanatorium pod klepsydrą” Brunona Schulza.

Dwudziestominutowe etiudy powstały m.in. w związku z obchodami Roku Tyrmandowskiego.

– Filmy powstawały w Olsztynie oraz Warszawie – dodaje Weronika Chworak. – Za ich reżyserię odpowiada Iwo Vedral. Olsztyńskiej publiczności znany jest przede wszystkim z głośnej premiery „Złotego Smoka” z 2015 roku oraz „Straconych zachodów miłości” z 2017 roku, które można było oglądać w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Fragmenty utworów przeczyta Grzegorz Gromek, aktor, wokalista i muzyk. Od 2006 roku pracuje w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, a od 2018 roku tworzy Teatr Nowy w Olsztynie.

Premiera „Dziennika 1954” zaplanowana jest na 6 grudnia. 30 grudnia będzie można oglądać interpretacje „Sanatorium pod klepsydrą”. Krótkie formy będą dostępne w mediach społecznościowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie oraz Teatru Nowego w Olsztynie.

Tytuł oryginalny

Grzegorz Gromek czyta fragmenty utworów Tyrmanda i Schulza

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne