EN

9.07.2024, 18:39 Wersja do druku

MKiDN: żegnamy Jerzego Stuhra z głębokim żalem i wdzięcznością za jego niezwykły wkład w polską kulturę

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, a także reżysera i scenarzysty. Żegnamy Jerzego Stuhra z głębokim żalem i wdzięcznością za jego niezwykły wkład w polską kulturę – napisano na Facebooku MKiDN.

Inne aktualności

W wieku 77 lat zmarł aktor filmowy i teatralny, polonista, profesor sztuk teatralnych Jerzy Stuhr. W ostatnich latach zmagał się z ciężką chorobą.

"Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, a także reżysera i scenarzysty. Jego niezapomniane role w filmach takich jak Wodzirej, Amator, Seksmisja czy Kiler pozostaną na zawsze w naszej pamięci. W wyjątkowy sposób zdubbingował też postać Osła w Shreku" - zaznaczono na profilu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Facebooku.

Jak podkreślono, Stuhr był nie tylko znakomitym aktorem, ale również utalentowanym reżyserem i scenarzystą. "Jego reżyserski debiut, Spis cudzołożnic (1994), rozpoczął serię filmów, które zdobyły uznanie krytyków na całym świecie, w tym Historie miłosne (1997) czy Duże zwierzę (2000). Żegnamy Jerzego Stuhra z głębokim żalem, ale i wdzięcznością za jego niezwykły wkład w polską kulturę. Spoczywaj w pokoju, Mistrzu" - dodano.

Źródło:

PAP