EN

29.10.2020, 07:55 Wersja do druku

Mediolan. Rozszerza się ognisko koronawirusa w teatrze La Scala

Inne aktualności

Rozszerza się ognisko koronawirusa w mediolańskim teatrze La Scala. Zakażonych jest tam już 18 chórzystów i 9 muzyków orkiestry, a także grupa pracowników administracji. Wszyscy członkowie chóru i orkiestry są na kwarantannie.

W środę wykryto tam sześć następnych przypadków zakażenia - poinformowała dyrekcja słynnego teatru po tym, gdy przeprowadzono tam kolejne masowe testy. Wykonywane one są co dwa tygodnie.

Obecnie podejmowane są starania, aby mimo tej nadzwyczajnej sytuacji można było zorganizować uroczystą tradycyjną inaugurację nowego sezonu 7 grudnia, transmitowaną zawsze do wielu krajów.

Na to najważniejsze wydarzenie roku w La Scali wybrano operę tragiczną "Łucja z Lamermooru" z muzyką Gaetana Donizettiego i librettem Salvatora Cammarano.

W relacjach zaznacza się, że teoretycznie jej wystawienie jest możliwe, ponieważ nie wymaga dużej liczby śpiewaków, a zarówno chór, jak i orkiestra dobrze ją znają, zatem nie potrzeba zbyt wielu prób.

Być może, jak się podkreśla, będzie to jednak po raz pierwszy inauguracyjny spektakl bez udziału publiczności. Co roku zaś galowy wieczór uświetniają osobistości świata polityki, kultury, biznesu.

W La Scali trwa oczekiwanie na dalsze decyzje rządu. Na razie, do 24 listopada obowiązuje w całych Włoszech dekret, na mocy którego zamknięto teatry, kina i sale koncertowe.

Przypomniano zarazem, że w mediolańskim teatrze poczyniono bardzo duże inwestycje, by w okresie pandemii zapewnić bezpieczeństwo sanitarne widzom.Źródło:

PAP

Wątki tematyczne