EN

25.05.2021, 08:59 Wersja do druku

Lublin. Zatańczy The Royal Moscow Ballet

Inne aktualności

Korona rosyjskiego baletu - The Royal Moscow Ballet po raz kolejny zachwyci polską publiczność. Ceniony na całym świecie zespół baletowy, którego minione wizyty w naszym kraju osiągnęły spektakularny sukces z tysiącami sprzedanych biletów, zaprezentuje wyjątkowy spektakl „Jezioro łabędzie”. W magiczny świat tańca i emocji będziemy mogli zanurzyć się już w lutym 2022 roku w siedmiu polskich miastach. W Lublinie wydarzenie odbędzie się 7 lutego w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

„Jezioro łabędzie” w wykonaniu rosyjskiego baletu to klasyka, będąca obowiązkową pozycją dla wszystkich entuzjastów sztuki, piękna i wzruszeń. Najlepsi tancerze świata, których sceniczne popisy zdają się przekraczać wszelkie prawa fizyki, kultowa muzyka wybitnego kompozytora Piotra Czajkowskiego, zapierające dech w piersiach stroje i scenografia oraz bajkowa opowieść, która wzrusza od pokoleń - tej uczty dla zmysłów nie można przegapić!

Legendy o rosyjskim balecie znane są na całym świecie: o rygorze panującym w szkołach baletowych, godzinach morderczych ćwiczeń i morzu wylewanych łez słyszał chyba każdy. Jednak właśnie dzięki tym wyrzeczeniom rosyjskich baletnic, teraz możemy podziwiać ich kunszt techniczny w najznakomitszych formacjach baletowych takich jak The Royal Moscow Ballet. Zespół ten zrzesza bowiem tylko tancerzy na najwyższym światowym poziomie.

- Ci mistrzowie baletu w precyzji, lekkości i płynności tańca nie mają sobie równych! Sposób w jaki się poruszają - jakby nie obowiązywały ich zasady grawitacji - jest niewiarygodny, a jednocześnie niesamowicie spektakularny. A co najważniejsze perfekcja warsztatu tancerzy ani trochę nie ujmuje pasji i emocji spektaklowi. Wprost przeciwnie - tylko je kumuluje, dzięki czemu ponadczasowa opowieść o miłości Zygfryda i Odetty porusza bardziej niż kiedykolwiek - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest promotorem polskiego tournée The Royal Moscow Ballet.

The Royal Moscow Ballet swoim tańcem zachwyca na całym świecie. Założony w 1997 roku zespół zjeździł już Europę, Azję, a nawet został on pierwszym rosyjskim baletem, który ze swoją trasą dotarł aż do wschodniej Afryki! Wyjątkowe spektakle tej formacji to rozrywka na najwyższym poziomie, która na swoich występach gromadzi i zachwyca zarówno znawców sztuki baletu, jak i jej zupełnych laików oraz największe osobistości, celebrytów, polityków czy prezydentów państw, które odwiedza zespół.

The Royal Moscow Ballet z „Jeziorem łabędzim” pojawi się w Polsce w lutym 2022 roku w siedmiu miastach:

1 lutego 2022 - Klub Wytwórnia, Łódź
2 lutego 2022 - Sala Ziemi, Poznań
3 lutego 2022 - Miasto Ogrodów, Katowice
4 lutego 2022 - ICE Kraków Congress Centre, Kraków
5 lutego 2022 - Hala Stulecia, Wrocław
6 lutego 2022 - COS Torwar, Warszawa
7 lutego 2022 - Centrum Spotkania Kultur, Lublin

Bilety na przedstawienia The Royal Moscow Ballet w Polsce będzie można nabywać już od środy, 26 maja 2021, za pośrednictwem strony: biletserwis.pl

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Najlepszy rosyjski balet wystąpi w Polsce!

Źródło:

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

25.05.2021

Wątki tematyczne