EN

29.04.2021, 08:53 Wersja do druku

Lublin. Za miesiąc premiera "Pippi Långstrump" w Teatrze Andersena

Teatr Andersena zaprasza 29 maja na długo wyczekiwaną premierę spektaklu Pippi Långstrump Astrid Lindgren, z muzyką oryginalną George Riedel, w reżyserii Dyrektora Teatru - Krzysztofa Rzączyńskiego

fot. Tomasz Tylus

Początkowo, premiera spektaklu miała odbyć się rok temu, 17 kwietnia 2020 r., niestety wybuch pandemii i lock down pokrzyżował plany. Tym razem się uda, a ta premiera przejdzie do historii jako najbardziej spektakularne i wyczekiwane wydarzenie przez mieszkańców Lublina i okolic. Państwa cierpliwość zostanie na pewno wynagrodzona, nie tylko oprawą wizualną, ale też grą aktorską, oprawą muzyczną i literacką. Krzysztof Rzączyński zaprosił do współpracy wybitnych twórców, znanych ze scen teatralnych w Polsce, aktywnych także w świecie filmu. Nasz zespół aktorski, który w tym spektaklu występuje prawie w stu procentach, gwarantuje, jak zawsze, świetną zabawę, radość, śpiew i taniec na scenie. Oj będzie się działo!. Oczywiście wszystko to nie odbyłoby się bez ciężkiej pracy i realizacji naszej rodzimej ekipy Działu Technicznego i Pracowni Plastycznej.

Autorką scenografii i kostiumów do spektaklu jest Marta Kuliga - młoda artystka, która współpracowała z Teatrem Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy jako asystentka scenografa m. in. w spektaklu Dybuk, reż. Smolar Anna i Faust, reż. Borczuch Michał, z którym także współpracowała także przy spektaklu Projekt "P" w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Autorką tekstów piosenek jest Katia Czarna (Joanna Rzączyńska), która podjęła się także tłumaczenia tekstu. Współpracowała z Teatrem Andersena przy produkcji spektaklu dla dorosłych Podwójne życie Weroniki w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego. Za choreografię odpowiada Inga Pilchowska, znana już naszym widzom z choreografii do spektaklu Arabela w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Aranżacją oryginalnej muzyki Georga Riedla i produkcją muzyczną zajmuje się Michał Kowalski.

Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę, 29 maja o g. 17.00.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Ambasador Szwecji w Polsce Stefan Gullgren.

Prawa autorskie do w/w utworu reprezentuje w Polsce Agnecja ADiT – Produced by special arrangement with Nordiska Aps, Copenhagen.

Mecenas Teatru: Lubelski Węgiel „Bogdanka” S. A.

Partnerzy medialniPolskie Radio DzieciomMAIK Agencja Reklamowa.

Patroni medialni: Polskie Radio Lublin; Kurier Lubelski, TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Radio Centrum, Radio Freee, lubelski.plnocowanie.plprzedszkola.edu.pllubelska.tv.

Partnerzy: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Bilety24.pl, Dom Weselny ARTEMIDA, Woda Mineralna BYSTRA, Lubelski Rynek Hurtowy „Elizówka”, Piekarnia Kuźmiuk, Cukiernia Williams, Restauracja Zaścianek, Kwiaciarnia „Grasz w Zielone?”.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne