EN

19.11.2020, 15:02 Wersja do druku

Lublin. Spotkanie z twórcami "Elementarza Polskiej Kultury"

Inne aktualności

W sobotę, 21 listopada o godz. 16 na Facebooku Warsztatów Kultury odbędzie się spotkanie online z twórcami "Elementarza Polskiej Kultury".

"Elementarz Polskiej Kultury" to artystyczno-edukacyjne przedsięwzięcie przedstawiające polskich twórców a światowej mapie kultury ostatnich stu lat. Autorami projektu są Ewa Solarz, Karol Szafraniec i Małgorzata Miśkowiec. Ich książka przedstawia 44 powstałe po 1918 roku dzieła, które albo zyskały duży międzynarodowy rozgłos, albo są reprezentatywne dla twórcy, którego renoma przekroczyła granice naszego kraju.

- Podzieliliśmy je na 11 dziedzin kultury – literatura, grafika, malarstwo, film, muzyka klasyczna, jazz, teatr, rzeźba, fotografia, architektura i nowe technologie – a te z kolei reprezentują cztery prace – piszą twórcy.

Warsztaty Kultury zaproszą na spotkanie z Ewą Solarz, Karolem Szafrańcem, Małgorzatą Miśkowiec oraz Magdaleną Kłos-Podsiadło, które odbędzie się 21 listopada o godz. 16 i będzie transmitowane online na Facebooku. Wydarzenie poprowadzi Przemysław Głuchowksi.

- Ponadto w każdy poniedziałek i czwartek będziemy, również na Facebooku prezentować krótkie filmy,"wirtualnie" oprowadzając po wystawie "Elementarz Polskiej Kultury", którą przygotowaliśmy, a nie możemy pokazać "na żywo" - zachęcają organizatorzy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Spotkanie z twórcami "Elementarza Polskiej Kultury"

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

19.11.2020