EN

23.09.2020, 10:48 Wersja do druku

Lublin. Spektakle Teatru Panopticum w Centrum Spotkania Kultur

Inne aktualności

Trzy spektakle Młodzieżowego Teatru Panopticum będzie można zobaczyć niebawem w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). W piątek, 25 września o godz. 19 w Klubie Muzycznym CSK zostaną zaprezentowane przedstawienia "Marsz Polonia" i "Miłość przede wszystkim", z kolei 28 września o godz. 19 w tym samym miejscu Teatr zaprezentuje "Tryptyk Rzymski".



Zaplanowany na piątek spektakl "Marsz Polonia" ukazuje nieco absurdalny i groteskowy obraz współczesnego polskiego społeczeństwa i opowiada o konfrontacji języków różnych pokoleń. Przedstawienie stanowi również afirmację różnorodnej, polifonicznej wspólnoty, budząc pytanie, co tak naprawdę konstruuje "polskość", jej narodowy podmiot.

Drugi z piątkowym spektakli to "Miłość przede wszystkim". Jest to teatrlno-muzyczna składanka wybranych scen i utworów śpiewanych z różnych spektakli Teatru Panopticum ostatnich lat.

Z kolei w poniedziałek, 28 września, będzie można zobaczyć teatralną inscenizację poematu Jana Pawła II "Tryptyk Rzymski". Teatralna interpretacja twórczości Jana Pawła II ukazuje z jednej strony tajemniczość i metafizyczność świata natury, z drugiej zaś skupia uwagę na duchowym wymiarze człowieka poszukującego odpowiedzi na najważniejsze pytania egzystencjalno-moralne, człowieka zadziwionego boskimi dziełami stworzenia - opowiadają o spektaklu organizatorzy wydarzenia.

Teatr Panopticum to formacja Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie powstała w 1985 roku. rzez Panopticum przewinęły się setki młodych ludzi,wielu z nich zostało zawodowymi aktorami, reżyserami bądź krytykami teatralnymi, pracują dzisiaj w różnych polskich teatrach, redakcjach i telewizji.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Spektakle Teatru Panopticum w Centrum Spotkania Kultur

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik