EN

9.09.2022, 09:57 Wersja do druku

Lublin. Open Call Przestrzeni Sztuki Teatr. Projekt dla kochających teatr

Inne aktualności

Tylko do 13 września można zgłaszać się w wyjątkowym programie skierowanym do osób „kochających teatr”. To oferta dla wszystkich grup i zespołów teatralnych oraz indywidualnych artystów.

Nabór już się rozpoczął, a zostanie zakończony 13 września. Wyniki Open Call Sztuki Teatr poznamy kilka dni później – 20 września.

To nic innego jak nabór inicjatyw, spośród których zostaną wyłonione najciekawsze propozycje artystyczne i edukacyjne w dziedzinie teatru i sztuk performatywnych z Lublina i województwa lubelskiego.

– Zaproszenie do otwartego naboru jest skierowane do wszystkich formalnych grup i zespołów teatralnych (NGO, działających przy instytucjach etc.), nieformalnych grup teatralnych, indywidualnych artystów (np. wsparcie reżyserskie, producenckie, promocyjne lub rezydencje) – podają organizatorzy.

Nabór odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym należy wypełnić prosty formularz, a w drugim odbędą się spotkania z wnioskodawcami.

– Taka formuła zapewni szerokie dotarcie do środowisk teatralnych, a elastyczność naboru powoduje zaspokojenie różnorodnych, jeszcze nie rozpoznanych potrzeb teatralnych – dodają organizatorzy i informują: – Finalnie planujemy wsparcie kilku inicjatyw teatralnych, których finałem ma być spektakl lub wystawienie premierowe. Zakładamy, iż poza otwartym oficjalnym naborem możemy w ramach open call przyznać środki dla indywidualnych twórców.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Open Call Przestrzeni Sztuki Teatr. Projekt dla kochających teatr

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

sko, am