23.02.2021, 08:54 Wersja do druku

Lublin. Miasto przyznało 3,5 mln złotych na kulturę

Inne aktualności

3,5 mln złotych przeznaczył lubelski ratusz na realizację ponad 120 projektów kulturalnych w mieście. Finansowe wsparcie otrzymają zarówno wydarzenia o zasięgu ogólnopolskim, jak i te przeznaczone dla mieszkańców lubelskich dzielnic.

Przyznane dotacje to efekt rozstrzygnięcia trzech konkursów na realizację zadań publicznych w zakresie kultury i sztuki.
27 tysięcy dla fundacji Sztukmistrze

– Mimo stanu epidemii i niepewności dotyczących możliwości organizacji wydarzeń w warunkach zmieniających się obostrzeń stowarzyszenia, fundacje i inne uprawnione podmioty nie boją się wyzwań i przedstawiły w konkursach liczne i bardzo ciekawe projekty. Staraliśmy się sprostać tym oczekiwaniom, dlatego uruchomiliśmy dodatkowe środki finansowe, zwiększając kwoty wskazane w ogłoszeniach konkursowych - tłumaczy zastępczyni prezydenta Lublina Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

W konkursie "Dzielnice Kultury" oceniono 58 ofert z łączną kwotą oczekiwanych dotacji w wysokości ponad 1,4 mln zł. Ostatecznie wybrano 42 propozycje, które będą kosztować miasto 600 tys. złotych. Najwięcej pieniędzy (27 tys. zł) otrzyma fundacja Sztukmistrze na "Dzielnicowe Laboratorium Kultury 2021".

Niewiele mniej dostanie też Stowarzyszenie Wspierania Kultury Dzielnicy Czechów "Rondo" na kolejną już edycję projektu „Różny wiek, podobne pasje” Składają się na nią m.in. zajęcia, warsztaty, wykłady oraz spotkania. To samo stowarzyszenie otrzyma też 22 tys. złotych na "Kulturę w DK 3D". Ponad 20 tys. złotych przeznaczono też na poszczególne cykle wydarzeń na Czubach (Ruta, Łęgi, Skarpa, Błonie) oraz na całoroczną działalność Domu Kultury Kalinowszczyzna.
Miasto Kultury w 2021 roku

62 ze 115 projektów uda się zrealizować w ramach konkursu "Miasto Kultury w 2021 r.". Ratusz przeznaczył na wybrane działania 1,11 mln złotych (wszystkie zgłoszone projekty opiewały na sumę ponad 3,8 mln złotych).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Miasto przyznało 3,5 mln złotych na kulturę. Najwięcej otrzyma wydawca Akcentu, festiwal Falkon nie dostanie ani złotówki

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Lublin online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Tomasz Kowalewicz

Data:

23.02.2021

Tematy w toku