EN
7.02.2023, 08:57 Wersja do druku

Lublin. Miasto podzieliło pieniądze na kulturę. W puli 1,5 mln złotych. Kto otrzymał dotacje

Inne aktualności

Miasto podzieliło kulturalne dotacje. Największe kwoty trafią do Chatki Żaka i na działania w szkołach, do towarzystwa muzycznego i performerów. Realizacja wszystkich planów organizatorów wymagała budżetu w wysokości niemal 4 milionów złotych. Pula realnego wsparcia to około półtora miliona złotych.

Do tegorocznej edycji konkursu Miasto Kultury organizatorzy zgłosili 125 projektów, 5 nie przeszło oceny formalnej, pozostałe walczyły o pieniądze. Pula w tym roku była większa niż rok czy dwa lata temu ale i zainteresowanie dotacją było większe. I dłuższa jest lista beneficjantów. Z tym zastrzeżeniem, że 42 projekty na 84 dofinansowane, odnosiły się do młodych odbiorców. Stało się tak w związku z przyznaniem Lublinowi tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Dużo możliwości

– Naszymi odbiorcami są przede wszystkim lubelscy studenci i będziemy tworzyli razem z nimi takie działania, żeby pod koniec roku zakończyły się studenckimi targami możliwości. Prezentacją tego, co studenci w obszarze kultury, twórczości artystycznej ale też szeroko rozumianej animacji są w stanie wytworzyć ale też powoli uczyć się przemieniać to w swoją przyszłą działalność zawodową, także zarobkową. Wiadomo że targi odbędą się jesienią ale co dokładnie w ich ramach się odbędzie, tego nie umiemy jeszcze powiedzieć, bo to będziemy projektować poprzez zajęcia. Studenci będą mieli naukę poczucia sprawczości ale też analizy sytuacji w jakiej się znajdują i tego, jakie mają potrzeby – zapowiada Izabela Pastuszko, dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Lublin. Miasto podzieliło pieniądze na kulturę. W puli 1,5 mln złotych. Kto otrzymał dotacje

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

agdy

Wątki tematyczne