EN

5.06.2021, 08:28 Wersja do druku

Lublin. Festiwale zdominują pierwszy weekend czerwca

Inne aktualności

Spektakle, pokazy, koncerty i spacery złożą się na program Festiwalu Familijnego, który w sobotę i niedzielę odbędzie się w parku Ludowym. Sporo wydarzeń zaplanowano też w ramach teatralnego weekendu w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego. A to i tak jeszcze nie wszystko, co w najbliższych dniach wydarzy się w Lublinie. Pisze Tomasz Kowalewicz w Gazecie Wyborczej - Lublin.

Intensywny weekend w lubelskiej kulturze to m.in. efekt luzowania obostrzeń w całym kraju. Przez wiele miesięcy działania artystów były zamrożone przez pandemię koronawirusa. Wreszcie przyszedł czas nadrabiania zaległości.

W weekend w parku Ludowym na lublinian czeka Festiwal Familijny. Rozpocznie go w sobotę występ Łukasza Jemioły i Jakuba Szweda, którzy przygotowali cyrkowo-muzyczno-improwizatorsko-kabaretowe show. Atrakcyjny pokaz magii i iluzji (oby jak najbezpieczniejszy) zaprezentuje też iluzjonista Pan Ząbek. 

Przełamywanie własnych barier

Dominującą rolę odegra jednak teatr. Andersen wystawi sztukę „Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy". To autorska wariacja na temat dalszych losów trzech świnek i wilka z baśni braci Grimm. - Zaczynamy klasyczną historią, ale z czasem przechodzimy do zupełnie innej opowieści. Świnki, które uratowały się przed złym wilkiem, zaczynają tworzyć własne scenariusze tego, co mogło się z nim stać po tajemniczym zniknięciu - wyjaśnia aktorka Natalia Sacharczuk. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwale zdominują pierwszy weekend czerwca. Sporo dzieje się m.in. w Parku Ludowym i Ogrodzie Saskim

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Tomasz Kowalewicz

Data publikacji oryginału:

04.06.2021 12:32

Wątki tematyczne