EN
19.07.2021, 08:44 Wersja do druku

Lublin. Dźwięki Słów wracają po dwuletniej przerwie. Wystąpią m.in. gwiazdy z Litwy i Słowacji

Inne aktualności

Po dwóch latach przerwy na festiwalową mapę Lublina powracają Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych "Dźwięki Słów". W siódmej edycji wezmą udział artyści z Estonii, Litwy, Polski, Słowacji i Węgier.Jak podkreślają organizatorzy, Dźwięki Słów to wielobarwny kalejdoskop wielkich muzyczno-słownych emocji. – Ważne jest dla nas poszukiwanie sensu poprzez muzykę, teatr, słowo oraz spotkanie z ludźmi. Poznacie tu muzyków, aktorów, poetów i wokalistów różnych pokoleń, którzy prezentują szeroki wachlarz tematów, zachowując estetyczną harmonię – zapewniają. Tegoroczna edycja czerpie z brzmień i kultur krajów Trójmorza. W programie koncerty, recitale, warsztaty z artystami i żywe spotkania ze słowem.

Jedną z gwiazd będzie Maja Kleszcz, dawna wokalistka Kapeli ze Wsi Warszawa. Od 11 lat razem z Wojciechem Krzakiem tworzy projekt incarNations eksplorujący świat brzmień retro z pogranicza jazzu i bluesa. W Lublinie zespół zagra koncert wypełniony piosenkami Agnieszki Osieckiej.

Ponadto Maja Kleszcz poprowadzi warsztaty rozwijające wyobraźnię wokalną, dające wsparcie techniczne w poszerzaniu możliwości wykonawczych i uczące technik relaksujących głos.
"Cześć, to ja"

Zaproszenie na festiwal przyjęła Dorota Osińska. Wokalista zaprezentuje publiczności utwory z wydanej przed rokiem płyty "Cześć, to ja". Jak przyznaje, to najbardziej osobista i refleksyjna płyta w jej dorobku. Po raz pierwszy zdecydowała się sama napisać wszystkie teksty i muzykę.

Wyjątkowo zapowiada się koncert Aliny Orlovej, wszechstronnej litewskiej wokalistki, która wystąpi z kameralnym koncertem, podczas którego zaśpiewa i zagra na koncertynie.

Ponadto Dźwięki Słów uświetnią m.in. łotewscy wiolonczeliści z zespołu Melo-M, bratysławski Longital (jedna z największych gwiazd słowackiej sceny muzycznej), Estonian Voices (sześcioosobowy zespół wokalny śpiewający a cappella, który lubi mieszać style) oraz romska grupa Romengo z rewelacyjną Móniką Lakatos, pierwszą romską śpiewaczką, która wygrała węgierski talent show.

Festiwal w dniach 29 lipca – 1 sierpnia. Wstęp wolny. Koncerty odbędą się w wirydarzu CK oraz muszli koncertowej Ogrodu Saskiego. Szczegółowe informacje na stronie dzwiekislow.pl.


Tytuł oryginalny

Dźwięki Słów wracają po dwuletniej przerwie. Wystąpią m.in. gwiazdy z Litwy i Słowacji

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

tko

Wątki tematyczne