EN

4.01.2022, 08:35 Wersja do druku

Lublin. Dwadzieścia osób otrzyma stypendium prezydenta

Inne aktualności

Dwadzieścia osób otrzyma stypendia prezydenta na projekty z zakresu twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury. Za łączną kwotę 180 tys. zł powstaną prace z zakresu sztuk wizualnych, publikacje książkowe, spektakle i albumy muzyczne.

W sumie do ratusza wpłynęło 77 wniosków o stypendium na łączną kwotę ponad 737 tys. zł. Ostatecznie, komisja w składzie Grzegorz Kondrasiuk (przewodniczący), Agata Koss-Dybała, Dorota Ozimek, Anna Pajdosz, Joanna Reczek-Szwed, Anna Ryfka, Aleksandra Szulc-Choma zdecydowała o przyznaniu pieniędzy dwudziestu osobom.

Jedną z nich jest Paweł Bernik, który wykona wielkoformatowe płaskorzeźby odlane z żywicy. Z kolei Anna Puzio zrealizuje spektakl na styku rzeczywistości realnej i wirtualnej, w którym inspiracją będzie historia dawnego teatru żydowskiego i proza Brunona Schulza. Przemysław Jaworucki zaproponował nagranie albumu muzycznego na pograniczu jazzu, gospel i soul.

Z pozytywną oceną spotkał się także pomysł Jana Znajomskiego na wydanie albumu exlibrisów autorstwa jego zmarłego niedawno ojca - Roberta Znajomskiego. Kamil Brewiński-Mączka dzięki otrzymanemu stypendium zrealizuje cykl spotkań poetyckich z udziałem twórców współczesnej liryki polskiej związanych z Lublinem i Lubelszczyzną.
Pacjent Zero i wzmacnianie więzi

Nadal aktualnym bodźcem dla twórców pozostaje temat epidemii. Agnieszka Chwiałkowska zorganizuje cykl integracyjnych warsztatów dla młodzieży z różnych środowisk, które wzmocnią więzi wśród młodych w okresie postpandemicznym poprzez wielowymiarową opowieść o sztukach wizualnych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dwadzieścia osób otrzyma stypendium prezydenta. Wśród projektów m.in. książka o pierwszym lublinianinie, który zachorował na COVID-19

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

tko

Wątki tematyczne