EN

25.08.2021, 10:59 Wersja do druku

Lublin. "Biesy" w Teatralnych Przestrzeniach Sztuki

W ramach Przestrzeni Sztuki w Lublinie, 27 i 28 sierpnia o godz. 20 w Ogrodzie Saskim będzie można zobaczyć znakomity spektakl „Biesy""Janusza Opryńskiego

fot. Krzysztof Bieliński

„Biesy" w reżyserii Janusza Opryńskiego to adaptacja prozy Fiodora Dostojewskiego. Sztuka jest okazją do tego, aby przekonać się, czy problemy jakie dotykały społeczeństwo w XIX wieku są obecne również dzisiaj. Szaleństwo tekstu, żarliwość dialogów pokazują świat pijany od idei. Spektakl w ślad za wieloznacznością utworów pisarza nie ocenia i nie wskazuje racji.

Przedstawienie powstało w koprodukcji Teatru Dramatycznego z Teatrem Provisorium, jednym z najważniejszych teatrów alternatywnych, który od zawsze poszukiwał inspiracji w wybitnych tekstach polskiej i światowej literatury. Darmowe wejściówki na spektakl można odbierać w kasie Centrum Kultury. Dodatkowo w niedzielę, 29 sierpnia, o godzinie 20.30, w Wirydarzu Centrum Kultury odbędą się dwa filmowe pokazy. Najpierw będzie można zobaczyć „Tancerkę" - dokument o Marie-Louise Fuller, a następnie brytyjską biografię - Marii Skłodowskiej Curie. 

Tytuł oryginalny

Teatralne Przestrzenie Sztuki

Źródło:

Dziennik Wschodni nr 164/24.09.21

Autor:

DAD