EN

21.06.2024, 08:47 Wersja do druku

Łódź. Zgoda nowej marszałek na odwołanie dyrektora Muzeum Sztuki

Inne aktualności

Urząd Marszałkowski w Łodzi zaakceptował wniosek Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o odwołanie dyrektora łódzkiego Muzeum Sztuki.

Jedną z pierwszych decyzji nowej marszałek województwa łódzkiego, Joanny Skrzydlewskiej, jest odpowiedź na niedawne pismo z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie obecnego dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi, Andrzeja Biernackiego. Pani marszałek wyraziła zgodę na jego odwołanie ze stanowiska.

    - W ostatnich latach reputacja Muzeum Sztuki w Łodzi została niestety mocno nadszarpnięta - wyjaśnia marszałek województwa. - Wszyscy pamiętamy protesty i kontrowersje związane z odwołaniem w 2022 roku z funkcji dyrektora Jarosława Suchana, wspaniałego eksperta, menedżera, który sprawił, że łódzkie Muzeum cieszyło się renomą nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

Muzeum Sztuki w Łodzi ma status muzeum państwowego i jako instytucja kultury samorządu województwa łódzkiego jest współfinansowana przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. - Za odwołanie i powołanie dyrektora tej instytucji jest odpowiedzialny minister kultury i dziedzictwa narodowego, oczywiście w porozumieniu z województwem - dodaje wydział prasowy Urzędu Marszałkowskiego. - Dalsza procedura leży zatem w kompetencjach MKiDN.

Z zapowiedzi minister kultury, Hanny Wróblewskiej, o odbudowywaniu zaufania do konkursów, można wnioskować, iż taki zostanie ogłoszony wkrótce w sprawie Muzeum Sztuki w Łodzi. Inną możliwością jest powołanie dyrektora bez procedury konkursowej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Zgoda nowej marszałek na odwołanie dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi

Źródło:

„Dziennik Łódzki” online

Autor:

Dariusz Pawłowski

Data publikacji oryginału:

20.06.2024