EN

14.06.2024, 08:30 Wersja do druku

Łódź. Teatr Powszechny przygotował specjalną ofertę na lato

Teatr Powszechny w Łodzi ponownie wydłuży sezon artystyczny i przygotował dla widzów specjalną, letnią ofertę. W czerwcu i lipcu wystawi kilkanaście przedstawień, na które bilety będą ponad dwa razy tańsze niż przed wakacjami.

fot. mat. teatru

Kolejna akcja "Lato w Teatrze" rozpocznie się w poniedziałek 17 czerwca.

"Bardzo cieszę się, że zaproponowana przez nas wiele lat temu formuła grania w czasie wakacji tak świetnie się przyjęła. Bardzo lubimy ten intensywny czas wakacji w teatrze. Dla wielu widzów to znakomita okazja, aby nadrobić zaległości – dlatego w czerwcu i lipcu zagramy również prapremiery i premiery minionego sezonu. Wakacyjne przedstawienia cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród łodzian i odwiedzających Łódź turystów, co roku gramy przy pełnych widowniach" – podkreśliła dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska.

W sezonie letnim na Małej Scenie będzie można zobaczyć spektakle: "Dotknąć pustki" w reż. Ewy Pilawskiej, "Korepetycje z miłości" w reż. Sławomira Narlocha, "Kto chce być Żydem?" w reż. Jacka Braciaka, "Replay" w reż. Magdaleny Małeckiej-Wippich, "Bim-Bom-Boom! Pracoholiczna komedia romantyczna" w reż. Michała Walczaka, "Maria" w reż. Adama Orzechowskiego oraz "Uciekinierki" w reż. Jerzego Hutka.

Na Dużej Scenie: "Chciałem być" w reż. Michała Siegoczyńskiego, "Pozory" w reż. Jakuba Przebindowskiego, "Szalone nożyczki" w reż. Marcina Sławińskiego, "Rodzina" w reż. Wojciecha Malajkata i "Biedermannowie" w reż. Adama Orzechowskiego.

Bilety na spektakle na Małej Scenie kosztują 30 złotych, a na Dużej Scenie 40 złotych. Wejściówki można kupić online, w kasie oraz w biletomacie w Galerii Łódzkiej.

"Bilety na wszystkie przedstawienia proponujemy w wakacyjnych cenach – to ukłon w stronę łodzian, podziękowanie za kolejny wspólny sezon, takie nasze podsumowanie, a także przypomnienie, że w działalność teatrów wpisana jest misja i myślenie o dostępności do kultury dla wszystkich" – dodała Pilawska.

W sierpniu Powszechny będzie zamknięty, artyści powrócą na scenę we wrześniu.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne