EN

25.05.2021, 19:14 Wersja do druku

Łódź. Najnowsze wydarzenia w Teatrze Nowym

Teatralny Dzień Dziecka w Nowym

Kto powiedział, że Dzień Dziecka ma trwać tylko jeden dzień? My zaczynamy świętowanie 30 maja! Zapraszamy całe rodziny na spektakl muzyczny „My, psy” w reżyserii Przemysława Dąbrowskiego. Zagramy dla Was o godzinie 16:00/ KUP BILET na Dużej Scenie!

Kropka, Kulawy, Cichy, Wierny i Kot Yamamoto przygotowali dla Państwa specjalne zaproszenie.

Inne aktualności

Poznajcie naszych marzycieli - Lajpo trailer

Dziś przedstawiamy Państwu kolejną część spektaklu „Kto nie ma nic, ten może wszystko”. Będzie to historia współczesnego błędnego rycerza, który poszukuje w dużym mieście wolności, anonimowości i miłości. Miłość jednak boleśnie go zawodzi, poczucie anonimowości przeradza się w samotność, natomiast wolność okazuje się nie przynosić ulgi, a jedynie rodzić wstyd i kolejne kłamstwa. Queerowa opowieść o męskości utrzymana w klimacie romansu łotrzykowskiego, w której topografia Łodzi splata się z losami głównego bohatera. Pytanie tylko czy Łódź okaże się dla niego szalupą ratunkową, czy „Tratwą Meduzy”?

Za tekst oraz dramaturgię odpowiada Dominik Frosztęga - Szara eminencja wszystkiego. Grafik, ilustrator, twórca nieszablonowych video artów i teledysków. Kiedyś filmowiec i bazgracz, dziś pisarz niepoczytalny, dramaturg, demiurg i kontestator. Postać wysoce drażliwa. Trochę Zelig. Publikował w Gazecie Wyborczej, Wysokich Obcasach, Touché i kilku mniej znanych tytułach. Wie wszystko. Szlify teatralne zdobywał na zajęciach resocjalizacyjnych w domu poprawczym. Nazywa siebie etatowym widzem. Wagary spędzał w Starym Teatrze w Krakowie. Karierę zahamował mu pobyt w więzieniu, skąd zwolniono go warunkowo za organizację kółka teatralnego. Urodzony w 1992 r. Nie dba o swoje dobre imię.

Reżyseruje Maciej Hanusek - reżyser, dramaturg, animator i instruktor teatralny. Student czwartego roku Wydziału Reżyserii Teatralnej na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Absolwent wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Współpracuje na stałe z Dominikiem Frosztęgą. Ich spektakl Jak VVitoldo płynął (2019) dostał się do finału 9. Forum Młodej Reżyserii, był prezentowany w Krakowie, Wrocławiu i innych miastach w kraju. W 2020 roku w ramach projektu Młodzi w Starym online wyreżyserował dla Narodowego Starego Teatru w Krakowie Klątwę Stanisława Wyspiańskiego. Wystąpili w niej m.in. Błażej Peszek, Katarzyna Krzanowska i Anna Dymna.

TERMINY SPEKTAKLU „Kto nie ma nic ten może wszystko”

11.06.21/ PREMIERA/
12.06.21/ PREMIERA/ KUP BILET
19.06.21/ KUP BILET

Zapraszamy do kas stacjonarnych!

Już od 25 maja zapraszamy do kasy biletowej przy ul. Zachodniej 93, od wtorku do soboty w godz. 12.00 – 19.00 i na godzinę przed spektaklem oraz do kasy przy ul. Więckowskiego 15.

Źródło:

Materiał nadesłany