EN
9.03.2022, 15:35 Wersja do druku

Łódź. Ksenofob Wojciech Cejrowski w Teatrze Jaracza w Łodzi. Widzowie i pracownicy zbulwersowani, dyrektor na urlopie

Inne aktualności

Wojciech Cejrowski wystąpi w Teatrze Jaracza w Łodzi. "Teatr Jarkacza" - skomentował pisarz Jacek Dehnel. Łodzianie proponują: kolejni powinni być Mariusz Max Kolonko oraz Jarosław Jakimowicz.

Rok temu w łódzkiej operze gościł Zenon Martyniuk. Łódzki Dom Kultury zapraszał na recital Jana Pietrzaka. A 11 marca w Teatrze Jaracza dwukrotnie wystąpi Wojciech Cejrowski, gwiazdor prawicy, znany homofob i ksenofob. Ostatnio w prorządowym radiu Wnet usprawiedliwiał agresję Putina na Ukrainę i sugerował, że uchodźcy odbierają Polakom pracę.


Wojciech Cejrowski w Teatrze Jaracza. Anegdoty, które powalą najtwardszych


Na stand-up "Ale Meksyk" nie ma już biletów, na "Prawo dżungli" zostało 40. Organizatorzy zachęcają: "Cejrowski z fantazją i niezwykłym poczuciem humoru oprowadzi nas po egzotycznych zakamarkach świata. Możemy spodziewać się ogromnej dawki wiadomości, niesamowitych obrazów, śmiechu do łez oraz anegdot, które powalają najtwardszych".

Teatr nie chwali się wynajmem na swojej stronie internetowej. Trudno się dziwić Marcinowi Hycnarowi, że nie odbiera telefonu i natychmiast wziął dwa dni urlopu.

- Żyjemy tym tematem, to dla nas strasznie przykra sytuacja, nieszczęście - mówi jeden z pracowników Jaracza. - Umowę o wynajmie sali podpisaliśmy dwa miesiące temu, jeszcze przed wybuchem wojny i proputinowskimi wypowiedziami Cejrowskiego. Dyrektor nie zdecydował, że odwołuje występ, i wpuszczamy Cejrowskiego w ramach umowy wynajmu. Wstyd.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ksenofob Wojciech Cejrowski w Teatrze Jaracza w Łodzi. Widzowie i pracownicy zbulwersowani, dyrektor na urlopie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.