EN

6.09.2022, 10:40 Wersja do druku

Łódź. Konkursy i nominacje dyrektorskie w instytucjach kultury

Inne aktualności

W kilku instytucjach kultury w Łodzi skończyły się kadencje dotychczasowych dyrektorów, trwają też przygotowania do rozpoczęcia konkursów na to stanowisko.

Wraz z początkiem nowego sezonu artystycznego, niejasna, na razie, przyszłość rysuje się przed trzema placówkami podległymi Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi. Podczas wakacji nie udało się rozstrzygnąć konkursu na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Wielkiego; w Teatrze im. S. Jaracza pojawił się nowy zastępca dyrektora ds. artystycznych - Michał Chorosiński, a Małgorzata Kowalska pełni obowiązki dyrektora naczelnego; także w Muzeum Sztuki Andrzej Biernacki pracuje w charakterze pełniącego obowiązki dyrektora.

Jak się dowiadujemy, wkrótce w tych instytucjach mają zostać ogłoszone konkursy na dyrektorów.

- Konkursy na stanowiska dyrektorów Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi są w trakcie przygotowania i rozpoczną się we wrześniu - powiadomił nas Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. - Dokładny termin zgłaszania kandydatur nie został jeszcze ustalony, ale, zgodnie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, kandydaci na złożenie dokumentów będą mieli co najmniej 30 dni od daty ukazania się ogłoszenia o konkursie.

Jak już wcześniej informowaliśmy, minister kultury (jako współprowadzący instytucję) wspólnie z marszałkiem województwa jeszcze w tym roku ma ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Sztuki.

Przypomnijmy, że niedawno marszałek województwa, Grzegorz Schreiber podpisał pięcioletnią umowę na sprawowanie funkcji dyrektora naczelnego Filharmonii Łódzkiej z Tomaszem Bębnem. Jest to jego trzecia kadencja na tym stanowisku.

Pozostają na swoich stanowiskach szefowie teatrów lalkowych (dla których organizatorem jest Urząd Miasta Łodzi). Drugą kadencję i kolejne pięć sezonów dyrektorem Teatru Lalek Arlekin im. H. Ryla będzie Wojciech Brawer. Nominację na dyrektora Teatru Pinokio zaś - także na pięć lat - otrzymał Gabriel Gietzky (dotychczas p.o. dyrektora).

Tytuł oryginalny

Konkursy i nominacje dyrektorskie w łódzkich instytucjach kultury

Źródło:

„Dziennik Łódzki” online

Link do źródła