EN
10.08.2020, 12:34 Wersja do druku

Łodź. Elvis, Beatlesi i Madonna, czyli premierowa krótka historia muzyki rozrywkowej w Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny w Łodzi wejdzie w nowy sezon przebojowo. Proponuje publiczności niezapomniane hity The Beatles, Queen czy Madonny w wykonaniu gwiazd łódzkiej sceny. I chociaż „Twist and shout”, „Chłopak z gitarą” albo „Material girl” bez wątpienia mogą poderwać publiczność z miejsc, to twórcy apelują tytułem spektaklu: „Prosimy nie wyrywać foteli”. Premiera już 26 września. W obsadzie Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Paulina Łaba, Paweł Erdman, Maciej Pawlak i Piotr Płuska. Reżyseruje Jakub Szydłowski.

Długie tygodnie bez widzów iwcześniejsze zakończenie sezonu. To był dla nas trudny czas. Musieliśmy zmienić nasze plany dotyczące „Pretty Woman”, przenosząc premierę na wiosnę – mówi Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi. – Ale najwyższy czas spotkać się z naszą publicznością, której chcemy zaproponować na początek sezonu sporą dawkę muzycznych wrażeń – zapewnia.

Premierowy koncert „Prosimy nie wyrywać foteli” to propozycja Teatru Muzycznego w Łodzi na czas „powrotu do normalności”. Już 26 września ze sceny popłyną niezapomniane, światowe przeboje. Hity lat 50., 60., 70. i 80. XX wieku podane w formie lekkiego, puszczającego oko do widza, wykładu o historii muzyki rozrywkowej, wzbogaconego zaskakującą scenografią. W repertuarze inscenizowanego koncertu znalazły się przeboje, które w II połowie ubiegłego stulecia doprowadzały do zbiorowej histerii słuchaczy na całym świecie, a z ich wykonawców – Beatlesów, Presley’a czy zespołu Queen – uczyniły nieśmiertelnych. Nie zabraknie też niezapomnianych polskich szlagierów Karin Stanek czy Skaldów.

Skąd pomysł na taką formułę? – Chcieliśmy stworzyć lekką propozycję, przygotować dla publiczności żywiołowy koncert z piosenkami, które zna każdy i które każdy może wspólnie z artystami zaśpiewać. W końcu, kto nie lubi potańczyć w rytm piosenek kultowej ABBY? – ­wyjaśniaJakub Szydłowski. I jak zapewnia repertuar koncertu nikogo nie pozostawi obojętnym.

Na scenie będzie zobaczyć Emilię Klimczak, Justynę Kopiszkę, Paulinę Łabę, Pawła Erdmana, Macieja Pawlaka i Piotra Płuskę oraz tancerzy Teatru Muzycznego w Łodzi. To w ich wykonaniu publiczność usłyszy między innymi „Rock Around the Clock”,„I Want to Hold Your Hand”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Medytacje wiejskiego listonosza” i wiele innych przebojów, których realizatorzy jeszcze nie zdradzają.

Choreografię do spektaklu przygotowała Karolina Rejnus-Mroczek, a za dobór kostiumów odpowiedzialna jest Ewa Posmyk.

Premiera koncertu, w reżyserii Jakuba Szydłowskiego odbędzie się 26 września o 18.30. Bilety w cenie 55-75 złotych kupić można w kasie teatru i online.

Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii związanych z bezpieczeństwem i zdrowiem naszych widzów, dlatego równie gorąco zapraszamy do nas, jak i prosimy o dostosowanie się do wymogów tego niezwykłego czasu – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i zapewnia, że teatr dostosował swoje procedury do obowiązujących wytycznych sanitarnych. Widzowie, którzy planują wizytę w teatrze proszeni są o zapoznanie się z regulaminem, który przewiduje m.in. złożenie oświadczenia o stanie zdrowia, dezynfekcję rąk oraz noszenie maseczek lub przyłbicy na terenie teatru. Do sprzedaży trafiła odpowiednio zmniejszona pula biletów, tak by zapewnić odpowiedni dystans na widowni.

Źródło:

Materiał nadesłany