EN

8.10.2020, 08:37 Wersja do druku

Łódź. Artyści z koronawirusem. Odwołany koncert, dwie premiery i spektakle

fot. mat. teatru

"Z przykrością informujemy, że w związku z potwierdzonymi dwoma przypadkami zachorowania na COVID-19 wśród muzyków grających w Filharmonii Łódzkiej dyrekcja FŁ podjęła decyzję o odwołaniu piątkowego koncertu symfonicznego". To był początek.

Informacja została umieszczona na Facebooku Filharmonii Łódzkiej w środę 7 października po południu. Tego samego dnia okazało się również, że z powodu koronawirusa odwołane są kolejne wydarzenia – tym razem odbywającego się w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Jak udało nam się ustalić nieoficjalnie, z teatrem współpracują zakażeni koronawirusem muzycy, którzy mieli też występować w piątek 9 października w Filharmonii Łódzkiej.

Teatr Wielki informuje o potwierdzonym zakażeniu koronawirusem u kilku pracowników. Z tego powodu konieczne było odwołanie planowanej premiery opery „Cosi fan tutte”. Premiera zostaje przełożona z 16 i 18 października na 24 i 25 października.

„Odwołujemy także koncerty »Va, pensiero« (10 i 11 października) oraz balet »Kopciuszek« planowany na 21 i 22 października” – czytamy w komunikacie Teatru Wielkiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Artyści z Łodzi z koronawirusem. Odwołany koncert, dwie premiery i spektakle

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Malsz

Wątki tematyczne