EN
13.11.2021, 15:05 Wersja do druku

Legnica. Teatr włączył się w zbiórkę darów dla uchodźców. Wylał się na niego hejt

Inne aktualności

Po tym, jak Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zaangażował się w zbieranie darów dla uchodźców z polsko-białoruskiej granicy, zaatakowali go internetowi hejterzy. - Ale ludzi chętnych do pomocy jest więcej - mówi jedna z inicjatorek akcji.

Zainicjowali ją dziennikarze portali Lca.pl i 24Legnica.pl, aktywiści zrzeszeni w grupie Komitet Obrony Demokracji oraz pracownicy teatru.

- Odkąd pamiętam, Teatr Modrzejewskiej był teatrem społecznym, angażującym się w pomoc ludziom. Człowiekowi, który tonie, rzuca się koło ratunkowe, a nie pyta, skąd jest i w co wierzy. Przede wszystkim trzeba ratować życie - mówi "Wyborczej" Katarzyna Odrowska z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Zbiórkę potrzebnych rzeczy organizują w porozumieniu z grupą Granica, która zrzesza różne organizacje pozarządowe, także te działające na granicy polsko-białoruskiej. Potrzebne są tam m.in. ocieplane, nieprzemakalne ubrania jak spodnie czy kurtki zimowe, a także termosy na ciepłą herbatę (całą listę publikujemy na końcu tekstu). Zebrane dary zostaną przekazane do bazy Podlaskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Białymstoku. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr w Legnicy włączył się w zbiórkę darów dla uchodźców. Wylał się na niego hejt

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Wrocław online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

kaki

Data:

11.11.2021 13:32

Wątki tematyczne