EN
18.03.2023, 16:31 Wersja do druku

Kraków. Z Alicją w Krainie Opery. Zaproszenie na warsztaty edukacyjne

Inne aktualności

Co można zobaczyć przez dziurkę od klucza? Jak brzmią instrumenty wykorzystywane w spektaklach operowych? W jakim nakryciu głowy będzie najlepiej wyglądał Szalony Kapelusznik? Dzieci w wieku od 6 do 9 lat Opera Krakowska zaprasza na warsztaty edukacyjne "Alicja w Krainie Opery".

Tematyka warsztatów nawiązuje do słynnej powieści „Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla. Jej bohaterka, mała dziewczynka o blond włosach, pewnego dnia dostrzega Białego Królika i pędzi za nim tak szybko, że niespostrzeżenie wpada do króliczej nory. Tam, w otoczeniu dziwnych przedmiotów, a potem zwariowanych bohaterów, zaczyna się seria niezwykłych przygód, których Alicja ani trochę się nie spodziewała…

Teatr zza kulis

Za drzwiami Opery Krakowskiej też czeka na najmłodszych świetna zabawa. Dzieci będą mogły poznać teatr zza kulis i wejść tam, gdzie nawet dorośli nie mają na co dzień wstępu.- Przechodząc przez dziurkę od klucza, wejdziemy do magicznej krainy, w której będziemy odkrywać operowe sekrety. Zatańczymy na zaczarowanej pięciolinii, stworzymy niezwykłe nakrycie głowy dla Szalonego Kapelusznika, zobaczymy kostiumy i scenografie, poznamy instrumenty, a także – dzięki eksperymentom artystycznym i nowym technologiom – dowiemy się, na czym polega magia sceny – zdradza Anna Adamus, menedżerka kultury i pedagożka, prowadząca warsztaty „Alicja w Krainie Opery".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Z Alicją w Krainie Opery. Zaproszenie na warsztaty edukacyjne

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne