EN
7.07.2022, 09:21 Wersja do druku

Kraków. Wystawa fotografii Klaudyny Schubert na Krakowskim Festiwalu Tańca

Inne aktualności

Wystawa zatytułowana KRAKOWSKI FESTIWAL TAŃCA to cykl fotografii Klaudyny Schubert z I edycji Festiwalu, którego organizatorem jest Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury.

Za jej pośrednictwem chcemy pokazać różnorodność i wielowymiarowość prezentowanych dotychczas spektakli, a także oddać twórczy zapał i synergię wspólnego działania artystów_ek i uczestników_czek, które towarzyszyły nam w ubiegłym roku i – jak wierzymy – będą składowymi także II edycji KFT.

kuratorka wystawy: Magdalena Urbańska

KLAUDYNA SCHUBERT
Fotografka, reżyserka światła. Współpracuje z szeregiem instytucji kultury i festiwalami w całej Polsce. Autorka fotografii do książek oraz projektów, które były prezentowane w ramach wystaw indywidualnych (m.in. “INSIDE OUT” [2020]”, „Dance until we are lost” [2021]) i zbiorowych. Pięciokrotna finalistka Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Najchętniej fotografuje teatr i oryginalne formy artystycznego wyrazu. Uwielbia zwykłe momenty i niezwykłe wydarzenia, a w fotografii próbuje pokazać ich odwrotność.

Źródło:

Materiał nadesłany