EN

20.04.2021, 12:50 Wersja do druku

Kraków. W Teatrze Barakah ”UWAGA! Strefa LGBT”

Teatr BARAKAH wraz z Federacją Znaki Równości, Spółdzielnią Ogniwo i All In UJ rozpoczynają nowy projekt, cykl wydarzeń pod wspólnym tytułem UWAGA! Strefa LGBT.

29 kwietnia (czwartek) | 19:00

Debata I – Sytuacja prawna LGBTIQ w Polsce

Jest do pierwsza debata z cyklu siedmiu, które odbędą się w ramach projektu UWAGA! Strefa LGBT. Tematy pozostałych to: rodzice LGBTIQ; LGBTIQ na prowincji; LGBTIQ a kościół; sztuka LGBT; drag queens; przeciwdziałanie homofobii.

Gośćmi debaty będą:

Nina Gabryś – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Równościowej, Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, na specjalizacji antropologii historycznej. Jest stypendystką Narodowego Centrum Kultury i międzynarodowego programu „Humanity in Action”. Ukończyła Szkołę Liderów organizowaną przez Fundację Konrada Adenauera i pracowała w dziale prasowym Szczytu NATO w Warszawie w 2016 roku. Swoją działalność społeczną rozpoczęła już na studiach, angażując się w organizację wielu wydarzeń kulturalnych. We współpracy z Fundacją Miasto Literatura organizowała m.in. Festiwal Literacki „Bloomsday” i liczne projekty poetyckie na scenie Teatru Nowego w Krakowie. Pracowała w Fundacji „ART FORUM”, skupiającej swoje działania wokół dziedzictwa narodowego i konserwacji zabytków. W późniejszych latach prowadziła Małopolską Fundację Stypendialną „Sapere Auso".

Mikołaj Świstowski – adwokat, członek Krakowskiej Izby Adwokackiej od 2019 roku, wpisany także na listę stałych mediatorów Prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie. Od kwietnia 2020 roku stale współpracuje z Federacją Znaki Równości, specjalizując się w zakresie ochrony prawnej osób LGBT+, w szczególności w postępowaniach sądowych o ustalenie płci metrykalnej.

Aleksandra Owca – prawniczka, członkini zarządu krakowskiego okręgu partii Razem.

Projekt UWAGA! Strefa LGBT jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Organizuje go Teatr BARAKAH wraz z partnerami: Federacją Znaki Równości, Spółdzielnią Ogniwo i All In UJ. Projekt ten jest naszą odpowiedzią i stanowczą niezgodą na sytuację osób LGBTIQ w Polsce, której wstydliwym symbolem stały się tzw. „strefy wolne od LGBT” powstające w całym kraju.

stacjonarnie (jeśli będzie to możliwe) – Teatr BARAKAH, Paulińska 28

WSTĘP WOLNY

✘ Rezerwacja:

- [email protected]

- 12 397 80 47

online – transmisja na żywo będzie dostępna tu: https://www.facebook.com/TeatrBARAKAH

Źródło:

Materiał nadesłany