EN

14.07.2021, 10:10 Wersja do druku

Kraków. W sierpniu ruszy Kraków Culture Summer

Inne aktualności

Spektakle teatralne, koncerty, debaty, warsztaty. To wszystko znajdziemy w programie festiwalu Kraków Culture Summer, który odbywać się będzie w dniach 6-29 sierpnia w Parku Jordana.

- Bardzo się cieszę, że kolejny raz udało nam się zaprosić organizatorów festiwali krakowskich do tego żebyśmy tu w krakowskim Parku Jordana spotkali się w wakacje i co weekend pozwolili mieszkańcom, turystom, gościom czerpać z kultury i spędzić tu miło czas - mówi Iza Błaszczyk dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Pierwszy festiwalowy weekend (6-8 sierpnia) otwierają dwa koncerty w ramach Summer Jazz Festiwal: Old Metropolitan Band oraz Hot Swing Band. Na małej scenie zobaczymy również spektakl Teatru im. Juliusza Słowackiego pt. „Turnus mijają niczyja" w reż. Cezarego Tomaszewskiego a w ostatni dzień pod szyldem Audio Art Festival wystąpi zespół Voices od cosmos. Drugi weekend upłynie pod znakiem pasma Wianki: Debiuty oraz występów artystów w ramach Unsound Silent Disco.

Sobota 14 sierpnia to występy i spektakle teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych przygotowane przez Teatr Groteska, Teatr Bagatela, Teatr Ludowy, Cracovia Danza czy Piwnicę Pod Baranami. W niedzielę 15 sierpnia na najmłodszych czekać będą „Letnie piosenki" wykonywane przez zespół Sinfonietta Cracovia. Dla starszych uczestników w ramach projektu Orfeo&Mąjnun wystąpi Recycling Band a w kolejnym tygodniu również artyści tacy jak: Asia Nawojska, Chłopcy kontra Basia czy Tęgie Chłopy. Sobota i niedziela (21-22.08) to warsztaty dla dzieci, młodzieżyi dorosłych przygotowane przez ETNOKRAKÓW/ROZSTAJE.

Najbardziej wyraziście prezentuje się weekend finałowy (27-29.08), który zdominują Wianki oraz Festiwal Muzyki Filmowej. Wiankowe koncerty uświetnią m.in zespół Bokka oraz Beata i Bajm. W sobotę i niedzielę w ramach FMF zgromadzeni goście usłyszą muzykę do seriali: Król, Wataha czy Dom z Papieru. Rodziny z dziećmi będą mogły wziąć również udział w koncercie muzyki do proekologicznej bajki Agi Bagi. A na zakończenie Festiwalu goście usłyszą największe przeboje muzyki filmowej Johna Barrego. 

Tytuł oryginalny

6 sierpnia ruszy Kraków Culture Summer

Źródło:

Dziennik Polski Nr 161

Wątki tematyczne