01.08.2020, 08:32 Wersja do druku

Kraków. W sierpniu do NCK-u znów wróci publiczność

Po długiej pandemicznej przerwie, w sierpniu scena NCK wraca do wydarzeń z udziałem  publiczności. Widzowie Nowohuckiego Centrum Kultury będą mogli zobaczyć m.in. występy Motion Trio, Czesława Mozila oraz Artura Barcisia. Od drugiej połowy sierpnia publiczność spragniona kontaktu „na żywo” znajdzie  w repertuarze centrum w Nowej Hucie sporo interesujących propozycji, zarówno dla młodszej i dojrzałej widowni.

W sierpniu Nowohuckie Centrum Kultury ponowne zaprasza na koncerty i wydarzenia z udziałem publiczności.

- 20 sierpnia odbędzie się spotkanie z Arturem Barcisiem, to pierwszy koncert z udziałem publiczności – informuje Aleksandra Tarczydło z Nowohuckiego Centrum Kutury. – Działalność wznowiliśmy z pierwszym dniem lipca, a od początku wakacji odbywają się w NCK-u wydarzenia z naszej wakacyjnej oferty: warsztaty, spotkania i zajęcia dla najmłodszych.

W sierpniu na scenie NCK wystąpi wspomniany Artur Barciś z „ABS - czyli Artur Barciś Show”, w którym w lekki i zabawny sposób odsłoni realia aktorskiego życia. W anegdotach o kulisach pracy na scenie teatralnej i planie filmowym opowie o tremie, dykcji i „sypkach” - czyli aktorskich wpadkach. Wszystko opatrzone zostanie piosenkami w mistrzowskim wykonaniu popularnego aktora.

23 sierpnia wystąpią Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn, czyli Motion Trio. Polskie trio akordeonowe łączy w swojej twórczości ogień muzyki o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych.

Z kolei Muzyczny stand-up Czesłwa Mozila będzie można zobaczyć na Scenie NCK w czwartek, 27 sierpnia. Artysta zaproponuje połączenie monodramu, stand-upu i koncertu. Standu-up przybliży historie z życia opowiedziane za pomocą największych hitów Czesława. To przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty.

- Warte polecenia są także dwa koncerty zaplanowane na koniec wakacji: spektakl słowno-muzyczny „Nasz papież”, na który złożą się recytacje poezji Jana Pawła II w wykonaniu krakowskich aktorów oraz koncert „Wachnowski śpiewa Wysockiego”. Koncerty odbędą się w ostatni weekend sierpnia, obowiązują na nie bezpłatne wejściówki, które można pobrać w kasie NCK-u- mówi Aleksandra Tarczydło.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Po pandemicznej przerwie w sierpniu do NCK-u znowu zagości publiczność. Do repertuaru wracają koncerty i kabarety

Źródło:

Dziennik Polski online

Link do źródła

Autor:

Anna Piątkowska

Data:

01.08.2020

Tematy w toku