EN
10.01.2022, 09:39 Wersja do druku

Kraków. „Teatr Słowackiego jest dziedzictwem narodowym”. Grupa radnych apeluje do ministra kultury

Inne aktualności

Grupa krakowskich radnych zabiera głos w sprawie Teatru Słowackiego. – Mamy nadzieję, że teatr stanie się sceną narodową. Wciąż wierzymy, że pracownicy resortu, który wspiera polską kulturę są świadomi tego, że sztuka bywa niepokorna – piszą radni w projekcie rezolucji skierowanej do ministra kultury.

Projekt rezolucji przygotował klub radnych Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Jak informuje radna Małgorzata Jantos, głosowanie w sprawie przyjęcia rezolucji odbędzie się w środę, 12 stycznia, podczas sesji rady miasta.

Radni podkreślają, że Teatr Słowackiego jest wielką wartością nie tylko dla krakowskiej kultury, ale i Polski. Zwracają uwagę na długa listę dokonań artystycznych i sukcesów teatru.

Przypominają również, że teatr przez dziesięciolecia służył mieszkańcom swoimi artystycznymi interpretacjami.

– W owym czasie, w latach, kiedy powstała koncepcja budowy Teatru, następnie, kiedy przez wiele lat odbywało się zbieranie funduszy - niepoślednią rolę odgrywała Rada Miasta. Tak jak i teraz - czujemy się w obowiązku wyrazić swoje zaniepokojenie informacjami, które do nas docierają o wycofaniu się Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zamiaru współprowadzenia Teatru im. Juliusza Słowackiego – piszą radni.

„Wolność twórczości jest chroniona przez Konstytucję”

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

„Teatr Słowackiego jest dziedzictwem narodowym”. Grupa radnych apeluje do ministra kultury

Źródło:

Love Kraków.pl

Wątki tematyczne