EN
5.11.2021, 15:23 Wersja do druku

Kraków. "Sticky Fingers Club". Taniec wykluczonych w Teatrze KTO

Inne aktualności

Goście w Teatrze KTO. Do niedawno otwartego nowego budynku przy Zamoyskiego 50 dyrektor Jerzy Zoń zaprosił tancerzy. Spektakl "Sticky Fingers Club" 5 listopada w Teatrze KTO.

To jedno z najciekawszych przedstawień teatru tańca ostatnich lat. Premiera „Sticky Fingers Club" odbyła się 3 września 2020 roku na 12. Gdańskim Festiwalu Tańca. Historię o wykluczeniu doceniono potem m.in. podczas 55. Przeglądu Teatrów Małych Form KONRAPUNKT 2021 w Szczecinie. - Poczucie humoru, zaskakujące rozwiązania i oryginalny ruch inspirowany takimi technikami jak taniec towarzyski, voguing czy dancehall sprawiają, że przedstawienie jest nieprzewidywalne, żartobliwe i pełne energii, a widzowie przez cały czas podążają za rytmem i dynamicznym flow tancerzy - komentuje Faustyna Ostróżka z Teatru KTO.

Choreografia, która podważa normy społeczne

Spektakl „Sticky Fingers Club" nawiązuje do kultury queerowej, ballroomowej i samego tańca vogue.

- Odwołania popkulturowe do mainstreamu, pokazów mody czy do „Bohemian Rhapsody" zespołu Queen dodają „Sticky Fingers Club" ogromnej dozy poczucia humoru i autoironii. Spektakl porusza szerszy problem porażki oraz idące za tym wykluczenie i zapomnienie, bez sięgania do uogólniania czy moralizatorstwa. Podważając normy społeczne staje się choreografią krytyczną - opowiada Dominik Więcek, reżyser spektaklu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr KTO: "Sticky Fingers Club". Taniec wykluczonych

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.