EN

5.06.2021, 08:30 Wersja do druku

Kraków. Słynne i mniej znane krakowianki bohaterkami spektaklu Baletu Cracovia Danza

Inne aktualności

Szlakiem kobiet Krakowa wyruszy Balet Cracovia Danza. 12 czerwca balet wystawi spektakl, którego bohaterkami będą słynne i te mniej znane krakowianki. Widowisko mieszkańcy zobaczą na scenie plenerowej w Arena Garden. Pisze Anna Piątkowska w Dzienniku Polskim.

Królowa Jadwiga, Bona i Barbara Radziwiłłówna, księżna Marcelina Czartoryska, malarki Olga Boznańska i Zofia Stryjeńska, aktorka Helena Modrzejewska, założycielka marki kosmetycznej Helena Rubinstein, tancerka Janina Strzembosz, ale także współczesne znane kobiety Krakowa: Ewa Demarczyk, Wisława Szymborska oraz bohaterki literackie jak Pani Twardowska, Panna Młoda i Rachela z „Wesela” Wyspiańskiego to tylko niektóre z bohaterek spektaklu „Kobiety Krakowa. Historia i legenda” Baletu Cracovia Danza, który krakowianie będą mogli zobaczyć 12 czerwca o godz. 18.00 na scenie plenerowej w Arena Garden przy Tauron Arenie Kraków.

- W spektaklu pojawiają się te najbardziej znane krakowianki, ale też Kazimiera Bujwid czy Róża Aleksandrowicz, kobiety bardzo zasłużone dla Krakowa, ale mniej popularne. Naszym zamiarem jest przybliżenie tych wszystkich postaci, które łączy wspólny mianownik, są to kobiety Krakowa. W całym wydarzeniu przedstawimy około sześćdziesiąt kobiet - wyjaśnia Romana Agnel, reżyserka i choreografka, dyrektorka Baletu Cracovia Danza.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków. Słynne i mniej znane krakowianki bohaterkami spektaklu Baletu Cracovia Danza

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Anna Piątkowska

Data publikacji oryginału:

02.06.2021 18:11

Wątki tematyczne