EN

3.09.2020, 08:29 Wersja do druku

Kraków. Słowak, STU, Stary. Krakowscy aktorzy odczytają "Balladynę" Juliusza Słowackiego

Inne aktualności

Jerzy Trela, Hanna Bieluszko, Radosław Krzyżowski, Katarzyna Krzanowska, Tomasz Augustynowicz i wielu innych aktorów krakowskich scen włączy się w Krakowie w Narodowe Czytanie. Ogólnopolska akcja odbędzie się w sobotę, 5 września.

Fragmenty dzieła polskiego romantyzmu wybrzmią w pierwszą sobotę września w całym kraju.

W Krakowie akcję rozpocznie w samo południe Teatr im. Juliusza Słowackiego. Aktorzy wyśpiewają tekst dramatu z teatralnego balkonu dla widzów zgromadzonych na Placu św. Ducha. Dla miejskiej sceny wybór tegorocznej lektury Narodowego Czytania jest istotny nie tylko ze względu na autora-patrona teatru, ale również fakt, iż tytuł ten zaistniał na jej deskach na początku tego roku

- Wystawiliśmy go w lutym tego roku na Scenie MOS w reżyserii Pawła Świątka. Mówiliśmy o przejęciu władzy w obliczu końca świata. Świata w którym jest zbyt późno na zaprowadzenie nowego porządku. O świecie kobiet, który doszedł do głosu w epoce, w której na wszystko jest już zbyt późno. Teraz, w ramach Narodowego Czytania, prezentować będziemy właśnie „Balladynę”. Wykorzystując spektaklowe opracowanie tekstu Pawła Świątka i piosenki skomponowane przez Dominika Strycharskiego - informują inicjatorzy akcji.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Słowak, STU, Stary. Krakowscy aktorzy odczytają "Balladynę" Juliusza Słowackiego

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Julia Kalęba