EN
07.03.2022, 19:02 Wersja do druku

Kraków. „Siódemka” z Badowa i inne spektakle w tym tygodniu w KTO

W najbliższym tygodniu w Teatrze KTO przy ul. Zamoyskiego 50, jednorazowo będzie można zobaczyć dwa doskonałe spektakle Teatru Badów im. Piotra Bikonta.

fot. Piotr Kozarzewski

W Dzień Kobiet nie mogło zabraknąć iście kobiecego repertuaru. Na 8 marca Dyrektor Jerzy Zoń zaprosił „Wszystko o kobietach” – świetnie skrojoną komedię z napięciem godnym thrillera.

Kolejnego dnia, czyli 9 marca o g. 19.00 Teatr Badów zabierze Widzów w trasę krajową siódemką… 

„Siódemka” wg. Ziemowita Szczerka

Monodram „Siódemka” powstał na podstawie książki Ziemowita Szczerka, o tym samym tytule. Jest to ostatni efekt pracy reżyserskiej Piotra Bikonta, który zginął w wypadku samochodowym na trasie S1. Ta niesamowita symbolika tematyki spektaklu i tragicznego zdarzenia drogowego z udziałem jego reżysera sprawiły, że „Siódemkę” ogląda się w szczególny sposób. Z jednej strony jest to kalka Polski i Polaków, z drugiej hołd dla Piotra Bikonta

„Siódemka, Siódemeczka, szós polskich królowa, droga, która jest kręgosłupem polskiego państwa”.

To właśnie ta droga będzie ostatnią dla bohatera przedstawienia, Pawła, który jedzie z Krakowa do Warszawy na bardzo ważne spotkanie. Droga ta stanie się dla niego, jak i dla widzów rachunkiem sumienia, próbą zmierzenia się z Polską, polskością i z Belfegorem… zapomnianym przyjacielem z dzieciństwa.

fot. Piotr Kozarzewski

„Siódemka” stanowi podróż przez polskie jądro ciemności, przez kompleksy i fantazje narodowe, przez wieki historii – wędrówkę pełną groteski i przegięcia, napędzaną alkoholem i narkotykami.

Spektakl prezentowany jest jednorazowo w ramach cyklu „Teatr KTO otwarty na świat”. Więcej: https://teatrkto.pl/2022/02/25/teatr-kto-otwarty-na-swiat/

Choć czas jest tak bardzo trudny, teatr może być miejscem, do odnalezienia odrobiny wytchnienia, uśmiechu i złapania tak potrzebnej w życiu równowagi. 

W czwartek 10 marca o g. 19.00 szczególnie warto wybrać się do KTO na komedię pt. „Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna”, będącą rodzajem teatralnej zabawy czwórki aktorów o ponadnaturalnej wyobraźni. Artyści zdecydowali, że ich honoraria wesprą Uchodźców z Ukrainy i zostaną przekazane jednej z organizacji pomocowych. 

piątek 11 i w sobotę 12 marca o g. 19.00 na scenie zobaczymy „Słonecznych chłopców” wg. Neila Simona. Ta mądra a zarazem dowcipna sztuka stworzona u szczytu jego kariery doczekała się wielu znakomitych adaptacji filmowych i teatralnych na całym świecie.
Willy Clark (Leszek Piskorz) i Al Lewis (Jacek Strama) przez dziesięciolecia wspólnie bawili publiczność skeczami, których energię podsycały ich niełatwe relacje. Od lat skłóceni, nie rozmawiają ze sobą. Kiedy pojawia się propozycja powrotu na ukochaną scenę z ich popisowym numerem sprzed lat – znowu muszą, mimo wzajemnych animozji, spędzić ze sobą trochę czasu. Jesteście ciekawi interpretacji "Słonecznych chłopców" Paweła Szumca w Teatrze KTO? Koniecznie wybierzcie się na ten spektakl. 

Niedziele w Teatrze KTO są dla dzieci

13 marca o g. 16:00 scena na Zamoyskiego 50 zaprasza wszystkie dzieci od 3 r.ż. na piękną bajkę Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach pt. „O wilku i czerwonym kapturku” wg. sztuki Marty Guśniowskiej, której teksty są zwykle mądre, ciepłe i bardzo dowcipne. Autorka lubi przetwarzać powszechnie znane, baśniowe wątki i zaprzeczać myślowym schematom.

Teatr KTO

ul. Zamoyskiego 50, Kraków

Bilety: https://bilety.teatrkto.pl

Źródło:

Materiał nadesłany