EN

5.06.2021, 08:32 Wersja do druku

Kraków. Opowieść o świadomości człowieka. Ofelia w Barakah

Inne aktualności

Teatr Barakah, który od zawsze wspiera osoby LGBT, po raz kolejny mówi dość nietolerancji i prześladowaniu. Tym razem, w ramach projektu "Uwaga! Strefa LGBT", zobaczymy audiowizualny performance "Ofelia". Premiera jutro na scenie przy Paulińskiej 28. Pisze Marta Gruszecka w Gazecie Wyborczej - Kraków.

O projekcie „Uwaga! Strefa LGBT" mówią Ana Nowicka i Monika Kufel, dyrektorki Teatru Barakah. – To nasza odpowiedź i stanowcza niezgoda na sytuację osób LGBTIQ w Polsce, której wstydliwym symbolem stały się tzw. strefy wolne od LGBT powstające w całym kraju. Pod skrzydłami projektu odbędą się debaty z osobami ze środowiska LGBTIQ, działaczami, wykładowcami, dziennikarzami i artystami. Tematem będą aktualne problemy, ale nie będziemy tylko dywagować, a szukać rozwiązań. Porozmawiamy o rodzicach LGBTIQ, LGBTIQ na prowincji, relacji LGBTIQ z Kościołem, sztuce LGBT, drag queens oraz przeciwdziałaniu homofobii – wyliczają działaczki.

Ofelia na scenie

Dyskusje uzupełnią pokazy artystyczno-performatywne w wykonaniu twórców LGBTIQ. Pierwszym z nich będzie „Ofelia".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Opowieść o świadomości człowieka. Ofelia w Barakah

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Gruszecka

Data publikacji oryginału:

04.06.2021 15:58

Wątki tematyczne