EN
24.02.2021, 12:23 Wersja do druku

Kraków. My barbarzyńcy! W Teatrze Słowackiego

„My barbarzyńcy” to tytuł kolejnego spotkania z cyklu Sztuka Myślenia. Goścmi Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego będą Krzysztof Bielawski i Marek Migalski.

Obraz półnagiego, wytatuowanego mężczyzny w futrzanej czapie z rogami na amerykańskim Kapitolu obiegł świat i wstrząsnął wszystkimi, którzy wciąż wierzą w zachodnią praworządność oraz ład demokratyczny. Czy ten skandaliczny wybryk należy traktować tylko jako jednorazowy eksces? A może to zapowiedź barbarzyńskiej przyszłości, która nadchodzi, a może raczej już nadeszła (choć jeszcze nie potrafimy w to uwierzyć)?

Zapraszamy na rozmowę o współczesnych barbarzyńcach, którzy są pośród nas i których nosimy w sobie. Porozmawiamy o barbarzyńskiej, antydemokratycznej strukturze naszego mózgu, a także o tym, jak z wewnętrznym barbarzyństwem radzili sobie starożytni Grecy. A wszystko po to, by zapytać, czy nasza cywilizacja jest w stanie obronić się przed tym, co sama wytworzyła, czyli przed bezdusznym narcyzmem elit i mas niezdolnych do empatii, dialogu i krytycznego myślenia.

Naszymi gośćmi będą Krzysztof Bielawski i Marek Migalski.

Koncepcja spotkania i prowadzenie: Piotr Augustyniak i Bartosz Szydłowski.

Termin → 26.02.2021, godz. 19.00
Spotkanie stacjonarne → KUP BILET >
Bilet na transmisję online na żywo → tylko 10 zł → link do sprzedaży: https://bit.ly/370lOom

Miejsce → scena MOS / Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Źródło:

Materiał nadesłany