EN

18.02.2022, 16:05 Wersja do druku

Kraków. Minister Piotr Gliński umywa ręce od odwołania dyrektora teatru im. Słowackiego

Inne aktualności

 W Krakowie trwa odwołanie Krzysztofa Głuchowskiego z funkcji dyrektora teatru im. Słowackiego. Tymczasem Piotr Gliński, minister kultury, twierdzi, że sprawa jest mu znana jedynie z mediów, a dorobku dyrektora Głuchowskiego właściwie nie zna.

Zaprzeczył też, że prowadzone były jakiekolwiek rozmowy ws. przyznania teatrowi statusu sceny narodowej, o czym zgodnie mówili dyrektor teatru, jak i urząd marszałkowski.

Minister kultury Piotr Gliński pojawił się w piątek (18 grudnia) w Krakowie. Przed południem przybył na Wawel, by obejrzeć dwa nowe arcydzieła w zbiorach Zamku Królewskiego - obrazy Pietera Il Breughla i Willema Claesza Hedy. Wieczorem zapewne wróci tu znowu - tym razem, by wziąć udział w mszy z okazji miesięcznicy pogrzebu pary prezydenckiej, Marii i Lecha Kaczyńskiej pochowanych na Wawelu.

Uniki premiera Glińskiego. Sprawa teatru im. Słowackiego bliżej mu nieznana


Wicepremier w piątek długo unikał kontaktu z dziennikarzami, gdy chcieli zapytać go o rozpoczętą w czwartek procedurę, która zmierza do usunięcia Krzysztofa Głuchowskiego ze stanowiska dyrektora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Minister Piotr Gliński umywa ręce od odwołania dyrektora teatru im. Słowackiego. "Przecież to nie jest moja instytucja, dlaczego mam coś na jej temat uważać?"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Paweł Figurski, Angelika Pitoń

Data publikacji oryginału:

18.02.2022

Wątki tematyczne