EN

30.11.2020, 08:59 Wersja do druku

Kraków. Małopolscy medycy wcielili się w postaci z bajek. Tak powstaje charytatywny kalendarz „Lekarze jak z bajki”

Inne aktualności

W sobotę (28 listopada) na deskach Teatru Groteska realizowane były zdjęcia do niezwykłego kalendarza, w którym małopolscy medycy, na co dzień zaangażowani w walkę z koronawirusem, wystąpili w roli postaci z bajek.

- Oswajamy maseczki, kombinezony, bo one służą temu, żebyśmy wszyscy bezpiecznie przetrwali tę pandemię - mówi Marcin Mikos, pomysłodawca akcji, wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie. Dochód z kalendarza zostanie przeznaczony na środki ochrony osobistej dla pracowników szpitali.

- Pokazujemy z przymrużeniem oka rzeczywistość, która nas dopadła. Skafandry, maseczki, przyłbice, kostiumy stały się naszą codziennością od wielu miesięcy pandemii, nie jest to dla nikogo przyjemne - ani dla lekarzy, którzy nie raz niemal zemdleli pracując wiele godzin w tych kombinezonach, ani dla naszych pacjentów, bo każdy w chorobie potrzebuje czułych ludzkich gestów, dotyku, uśmiechu, a tego uśmiechu nie widać za maseczką, ani w kombinezonie covidowym - mówi Marcin Mikos.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków. Małopolscy medycy wcielili się w postaci z bajek. Tak powstaje charytatywny kalendarz „Lekarze jak z bajki” [ZDJĘCIA]

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Wątki tematyczne