EN
4.02.2021, 14:38 Wersja do druku

Kraków. Luty w Teatrze im. Słowackiego

fot. Monika Stolarska

W związku z ponownym otwarciem muzeów i galerii Teatr im. Słowackiego zaprasza do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na wystawę Oskara Zięty, która jest otwarta od wtorku do niedzieli w godzinach 14-18:00, wstęp wolny, wejście od ulicy Rajskiej.

Oskara Zięta, projektant i architekt, autor m.in. Ploppa, czyli jednego z najsłynniejszych stołków świata i „Nawy”, architektonicznej rzeźby na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Oskar Zięta stworzył jedną z najnowocześniejszych technologii obróbki stali FIDU (formowanie ciśnieniem wewnętrznym), która została wyróżniona licznymi nagrodami.

Czekając na otwarcie teatrów zapraszamy w lutym na trzy pokazy online naszych bezsprzecznych hitów, czyli „Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną”w reżyserii Pawła Światka, streaming 6 lutego, tydzień później „Turnus mija, a ja niczyja” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego (13 lutego), a 20 lutego propozycja dla całych rodzin, czyli opowiedziana na nowo historia o smoku wawelskim, „Smok!”, reżyseria Jakub Roszkowski.

W tym miesiącu posłuchamy także koncertu Capelli Cracoviensis ze sceny Teatru Słowackiego, w niedzielę 7 lutego wystąpi kwartet smyczkowy wraz z sopranistką, Dorotą Szczepańską.

Na koniec miesiąca kolejne spotkanie z cyklu „Sztuka myślenia”, gośćmi Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego będą Marek Migalski i Krzysztof Bielawski.

Bilety na wszystkie wydarzenia do nabycia za pośrednictwem naszej strony internetowej https://teatrwkrakowie.pl/repertuar

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne