EN

7.12.2021, 09:37 Wersja do druku

Kraków. Legendarny musical „Metro" w Tauron Arenie

Inne aktualności

W trzydziestą rocznicę premiery legendarny musical „Metro" wyruszył w Polskę. Zobaczymy go również w Krakowie - w sobotę 11 grudnia o godz. 19 w Tauron Arenie. Za widowisko będzie odpowiadał jego reżyser - Janusz Józefowicz.

Na pomysł musicalu wpadły w połowie lat 80. siostry Miklaszewskie - Agatai Maryna. Napisane przez nie libretto trafiło do kompozytora Janusza Stokłosy i reżysera Janusza Józe-fowicza. Realizacją projektu udało się zainteresować przedsiębiorcę Wiktora Kubiaka, który zdecydował się sfinansować przedsięwzięcie. W castingu organizowanym w Polsce i w Czechach wzięło udział ponad 1OOO osób. Prapremiera „Metra" odbyła się 31 stycznia 1991 roku

Musical „Metro" wystawiono już ponad 950 razy i obejrzało go milion widzów - to największy sukces w historii polskiego teatru w  Teatrze   Dramatycznym w Warszawie.

Fabułamusicalu rozgrywa się gdzieś między rzeczywistością a fikcją. Oto uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground - sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. W ten sposób rodzi się opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, ale przede wszystkim o romantycznej miłości.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Legendarny musical „Metro" w Tauron Arenie

Źródło:

Dziennik Polski Nr 284

Autor:

Paweł Gzyl