EN

26.07.2021, 10:16 Wersja do druku

Kraków. Finał obchodów Roku Lema. Bomba Megabitowa

Inne aktualności

Od 10 do 14 września potrwa w krakowskim Centrum Kongresowym ICE Bomba Megabitowa - festiwal kultury, technologii i nauki z okazji setnych urodzin Stanisława Lema. Organizatorami są Miasto Kraków. KBF i Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Pisze Paweł Gzyl w Dzienniku Polskim.

Bomba Megabitowa to wydarzenie dla wszystkich - zarówno zagorzałych fanów twórczości Lema, jak i tych, którzy do tej pory nie mieli z nią styczności. Dla ludzi kultury i entuzjastów nowych technologii. Dla tych, którzy chętnie posłuchają rozmów z tłumaczami Lema i tych, którzy zastanawiają się nad wpływem sztucznej inteligencji na nasze życie w przyszłości.

- Dla miłośników Stanisława Lema, który urodził się 100 lat temu, przygotowaliśmy nietuzinkowy i bardzo wartościowy program, łączący elementy konferencji naukowej i festiwalu - mówi Izabela Błaszczyk, dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego. -Do udziału w prelekcjach, panelach i spotkaniach zaprosiliśmy zarówno naukowców zajmujących się rozwojem technologii przyszłości, jak i twórców czujących duchowe pokrewieństwo z twórczością Lema.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków szykuje finał obchodów Roku Lema. Bomba Megabitowa

Źródło:

Dziennik Polski nr 171

Autor:

Paweł Gzyl

Wątki tematyczne