EN

2.06.2022, 10:28 Wersja do druku

Kraków. Dzień Dziecka w Teatrze Nowym Proxima trwa do niedzieli

Od 1 czerwca aż do niedzieli krakowski Teatr Nowy Proxima pokazuje spektakl dla dzieci i młodzieży "Mały Książę". 

fot. Marcin Oliva Soto

To nietypowa i jedna z najważniejszych realizacji scenicznych książki Antoine de Saint-Exupéry, daleka od sztampowego podejścia do lektury, z piosenkami i narracją Ralpha Kaminskiego.

Historia Małego Księcia, który odwiedza planetę Ziemię, jest jedną z najpiękniejszych opowieści dla dzieci i została skonstruowana na zderzeniu dwóch światów: świata wartości dziecka ze światem wartości, jakim hołdują dorośli. Król, Próżny, Pijak, Latarnik, Bankier są uosobieniem cech charakterystycznych dla sposobu zachowania się ludzi „poważnych”. Antoine de Saint-Exupery w swoim utworze obnaża próżność, nałogi, egocentryzm, pychę, żądzę władzy i brak poszanowania dla wartości, takich jak: miłość i przyjaźń. Nasz „Mały Książę” jest opowieścią o dojrzewaniu, potrzebie bliskości i czułości, a także historią o rozpadającym się świecie, o zaśmieceniu naszej planety, o klimatycznej katastrofie i śmierci. Mały Książę w nietypowym spotkaniu z Pilotem poznaje i diagnozuje naszą planetę, która nieuchronnie zmierza ku zagładzie.
Wszystkie spektakle wyprzedane! Dodatkowy termin w niedzielę 5 czerwca o godzinie 14:00. Dostępne bilety:https://bilety.teatrnowy.com.pl/index.php/repertoire.html?id=417


Źródło:

Materiał nadesłany