EN
13.04.2022, 11:18 Wersja do druku

Kraj. Spotkania wokół książki Jerzego Limona „Szekspir: siedem grzechów głównych (z zarazą w tle)”

Kwiecień to miesiąc Szekspira, dlatego właśnie teraz wprowadzamy do dystrybucji długo oczekiwaną książkę Jerzego Limona „Szekspir: siedem grzechów głównych (z zarazą w tle)”. Z okazji promocji tytułu zapraszamy na aż 7 spotkań promujących, które odbędą się w 7 miastach Polski. Spotkania prowadzić będą uznani szekspirolodzy, angliści, krytycy sztuki, ludzie teatru, a prywatnie – przyjaciele Jerzego Limona - informuje wydawnictwo słowo/obraz terytoria.

Szekspir: siedem grzechów głównych (z zarazą w tle)
Jerzy Limon

Bogato ilustrowany, wnikliwy esej, pokazujący, że grzech stanowi siłę napędową wszystkich głównych postaci szekspirowskich, zarówno w komediach, jak i tragediach. Wyselekcjonowane fragmenty dramatów, w których obecność grzechów głównych jest bardzo wyraźna, autor zestawia z ikonografią epoki, głównie niderlandzką. Obrazy nie zostały jednak dobrane na zasadzie wyszukiwania „ilustracji” do poszczególnych scen, lecz wspólnoty wrażliwości i widzenia świata. Dzięki temu Limon tworzy obraz epoki (renesansu i baroku), która wyrosła na fundamencie nowo powstałej kultury miejskiej.

Lista spotkań promocyjnych:

13 kwietnia – Warszawa (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, godzina 18:00) | BRAK WOLNYCH MIEJSC

23 kwietnia – Gdańsk (Gdański Teatr Szekspirowski, godzina 17:00)

9 maja – Katowice (Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, godzina 19:00)

12 maja – Poznań

18 maja – Kraków (Polska Akademia Umiejętności)

2 czerwca – Wrocław

Czerwiec – Łódź

Udział w spotkaniach jest bezpłatny lub kosztuje symboliczną złotówkę, polecamy jednak wcześniejsze zapisy lub zakup biletów, gdyż liczba miejsc na spotkaniach jest ograniczona, a zainteresowania nimi – ogromne. Wszystkie szczegóły dotyczące spotkań dostępne są na stronie i na Facebooku.

Podczas spotkań będzie można kupić publikację w obniżonej cenie.

Źródło:

Materiał nadesłany